Connect with Us

Conte shpërthen pas barazimit ndaj Lecce-s/ Nëse nuk ecim me 150 km në orë…

Seria A

Conte shpërthen pas barazimit ndaj Lecce-s/ Nëse nuk ecim me 150 km në orë…

Publikuar

-

Trajneri i Interit, Antonio Conte, pas barazimit në Leçe u duk mjaft i zhgënjyer dhe komentoi 90 minutat që prodhuan dy gola në total. “Situata e barazimit lind nga një vëmendje e ulët e lojtarëve dhe nëse nuk ecim me 150 km në orë dhe i japim gaz, atëherë bëhemi të ndëshkueshëm dhe nuk marrim dot maksimumin. Kur nuk japim maksimumin, jemi ekip normal. Ndodh që lojtarët të mos jenë në formën optimale, sigurisht, por duhet thënë se mungoi egërsia te zona e golit”.

“Kemi qenë deri tani të aftë ta mbajmë motorin e ndezur në maksimumin, ndryshe nëse ecim me shpejtësinë e një anije crociera, atëherë nuk mund të dalim me pikë të plota. Merkato? Nuk dua të flas më, merret klubi dhe kaq. Stërvis ato që kam. Sa herë flas për merkaton ju të shtypit i ktheni si të doni fjalët e mia”.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

Ja si reagon Thomas Strakosha kur sheh njerëz që thyejnë karantinën

Publikuar

-

Nga

Të qendruarit në shtëpi duket se është e vetmja armë me të cilën njerëzimi mund të luftojë koronavirusin Por, kjo strategji, Thomas Strakoshës, nuk i pëlqen aspak por ska zgjidhje tjeter. Gardiani i Lazios gjendet i izoluar në Romë, ndërsa reagimin e tij për ata që thyejnë karantinën e bën të ditur me anë të […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Igli Tare bën gati super goditjen, pranë akordin me yllin e Milanit

Publikuar

-

Nga

Lacio po mendon të përforcohet me mbrojtësin dhe kapitenin e Milanit Alesio Romanjoli. Sipas mediave italiane, drejtuesit  e “Djallit” po mendojnë të nisin fushatën e reduktimit të pagave për skuadrën dhe nuk bën përjashtim nga kjo nismë dhe Romanjoli. Mendohet se paga e lojtarit do të zbresë nga 3.5 milionë euro në sezon në 2 […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Fiorentina ëndërron një mbrojtje me shqiptarë

Publikuar

-

Nga

Mbrojtja e Fiorentinës është për t’u rindërtuar dhe drejtuesit vjollcë kanë vendosur në qendër të objektivit të tyre talentin e Kombëtares shqiptare, Marash Kumbulla. Sipas asaj që raporton “fiorentinanews.com”, lojtari shqiptar i Veronës shihet si më i duhuri për qendrën e mbrojtjes, duke formuar një dyshe me serbin Nikola Milenkoviç. “Presidenti i Fiorentinës, Roko Komisso […]

LEXO TE PLOTE