Connect with Us

“Dy goditje”/ Ilir Daja merr një super lajm para ndeshjes me Partizanin

Sport

“Dy goditje”/ Ilir Daja merr një super lajm para ndeshjes me Partizanin

Publikuar

-

Skënderbeu vijon përgatitjet për ndeshjen e mesjavës ndaj Partizanit. Të zhvendosur në Korçë pas fazës përgatitore, bardhekuqtë kërkojnë t’i bëjnë një nisje të mbarë 2020 duke kërkuar fitoren përpara tifozëve të vet.

Korçarët kanë lëvizur këtë merkato dimri, duke konfirmuar afrimin e Eni Imamit në skuadër.

Sot pritet të jetë ditë zyrtarizimesh në klub, duke u afruar edhe dy lojtarë të rinj. Prej ditësh, Niko Zisi dhe shkodrani Belajdi Pusi janë nën urdhrat e trajnerit Daja, me këtë të fundit që duket se do jap “ok” për firmat e lojtarëve, shkruan “Newsport.al”.

Të ndodhur në provë, Pusi e Zisi mund të jenë dy afrimet e reja që do pasurojnë organikën e skuadrës. Një tjetër çështje për t’u zgjidhur është ajo e Sidibe, me Besëlidhjen që nuk lëshon asgjë për lojtarin e saj.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: