Connect with Us

Guardiola ka fiksim “murin” e Inerit/ Ofron 60 milionëshin në këmbim

Seria A

Guardiola ka fiksim “murin” e Inerit/ Ofron 60 milionëshin në këmbim

Publikuar

-

Alessandro Bastoni po i bind të gjithë te Interi dhe pas disa javësh në pankinë, tani ka ndërruar vendet me një emër të madh të futbollit si Diego Godin, i cili numëron beteja e suksese të shumta në jetën e tij sportive.

Djaloshi italian po luan me qetësinë dhe sigurinë e një veterani, ndërsa ka energjitë dhe dëshirën normale të moshës së tij, ndaj nga java në javë po bind Antonio COnten t’i japë një fanellë titullari në fushën e lojës.

Por paraqitjet e Bastonit kanë tërhequr vëmendjen edhe jashtë Italisë dhe është pikërisht Pep Guardiola që ka mbetur i mahnitur nga aftësitë e djaloshit italian, që përveçse mbron shumë mirë, shquhet edhe për aftësitë organizative dhe lojën e saktë me këmbë.

Pikërisht për këtë arsye drejtuesit e Manchester City-t kanë hedhur idenë e një shkëmbimi kokë më kokë mes Bastonit dhe mbrojtësit portugez Joao Cancelo, i cili shkëlqeu me Interin dy sezone më parë, por më pas zikaltrit nuk e blenë dot për shkak të Fair Play-t Financiar.

Cancelo iu bashkua “citizens” këtë verë për shifrën e 60 milionë eurove, por nuk ka arritur të bindë Guardiolën me lojën e tij dhe anglezët do të ishin gati ta jepnin në një shkëmbim kokë më kokë me mbrojtësin e talentuar të Interit.

Nga ana tjetër zikaltrit do të mirëprisnin Cancelon, një futbollist ideal për krahun e djathtë të mesfushës, pasi portugezi është mbrojtës roli, por që shtyn vazhdimisht përpara dhe ka cilësitë e duhura për skemën e Contes.

Megjithatë vështirë se tekniku italian do të pranonte të privohej nga Bastoni, për të cilin ka thënë vazhdimisht se është e tashmja, por edhe e ardhmja e mbrojtjes së Interit.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

Në Itali nuk e kuptojnë si luhet futbolli për nder të viktimave, ja çfarë shkruajnë për deklaratën e Tares

Publikuar

-

Nga

Italian ende nuk po sheh dritë në fund të tunelit, teksa numri i të prekurve nga Covid-19 vijon të mbetet i lartë, ashtu si edhe viktimat që po shkaktohen nga ky virus vdekjeprurës. Një situatë e tillë ka sjellë kaos në jetën sociale dhe në botën e sportit, ndërsa këta të fundit po mundohen të […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Deklaratë e fortë nga Italia/ “Rrahmani është fantastik, por lideri i Veronës është Kumbulla”

Publikuar

-

Verona padyshim ka qenë surpriza e këtij sezoni në Serie A dhe një meritë e madhe këtu i takon dyshes shqiptare, Rrahmani dhe Kumbulla, të cilët kanë garantuar siguri absolute në prapavijë. Të mbrojtësat kanë përfunduar në qendër të vëmendjes së klubeve të tjera, teksa Rrahmani hodhi firmën e tij për Napolin në merkaton e […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Verona nuk pyet për krizën, i rrit çmimin Marash Kumbullës

Publikuar

-

Nga

Marash Kumbulla padyshim është një nga zbulimet më të mëdha në Serie A këtë sezon, teksa po tregon paraqitje të shkëlqyera me Veronën. Pikërisht për shkak të këtyre paraqitjeve, në gjurmët e futbollistit janë vënë disa ekipe të mëdha, që kërkojnë ta marrin shqiptarin. Skuadra si Çelsi, Interi, Napoli, Evertoni, Lajpcigu dhe Fiorentina e ndjekin […]

LEXO TE PLOTE