Connect with Us

Habit Klopp pas fitores ndaj Man. United/ Nuk jam budalla…

Premier Liga

Habit Klopp pas fitores ndaj Man. United/ Nuk jam budalla…

Publikuar

-

Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp, foli menjëherë pas ndeshjes së fituar 2-0 kundër Manchester United. Kjo fitore e afron ekipin e tij edhe më shumë me titullin kampion, por Klopp tha se nuk po e mendon absolutisht këtë gjë, si dhe është i fokusuar vetëm te Wolves, që është sfida e radhës e të kuqve.

“Tifozët po këndonin “Do të fitojmë titullin”? Epo le ta këndojnë, nuk kam asnjë problem me këtë gjë. E kanë kënduar edhe në të kaluarën, apo jo? (qesh). Kështu do të jetë gjithmonë, tifozët le të festojnë, por jo ne.

Ne e dimë shumë mirë situatën tonë, thjesht kemi tre pikë më shumë. Megjithatë, asgjë më shumë. Do t’iu them unë se kur do të ndjejmë diçka ndryshe. Për momentin, më duket situatë e njejtë. Këtu jemi në Premier League, do të luajmë kundër Wolves, një skuadër fantastike.

Është ndeshje masive, një test masiv për ne. Unë nuk jam budalla, nuk kam hapësira boshe në trurin tim që të mendoj gjëra që nuk duhen. Për momentin, do të mendoj vetëm për Wolves dhe pastaj do të shohim”, përfundoi Klopp.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Premier Liga

Zbulohet plani, ja kur do rifillojë Premier League

Publikuar

-

Nga

Klubet e Premier Ligës angleze do të detyrohen të luajnë me dyer të mbyllura për shkak se edicioni duhet të mbyllet më 12 korrik. Kjo është hipoteza që po qarkullon në mediat britanike. Ky propozim është mbështetur nga të gjitha klubet angleze dhe tani vendimi i takon Qeverisë, Ministrisë së Shëndetësisë dhe Shoqatës së Futbollistëve. […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

Çmenduri/ Neuer braktis Bayern-in, ja destinacioni i ri i super portierit

Publikuar

-

Ditët e fundit ka nisur shumë në media që të flitet për merkaton e verës, ku priten shumë lëvizje të bujshme. “Bild” ka publikuar një lajm të çmendur së fundmi, teksa raporton se Manuel Neuer do të largohet nga Bayern. Sipas prestigjiozes gjermane, portieri do të firmsoë me Chelsean në verë. Do të ishte padyshim […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Xherdan Shaqiri largohet nga Liverpooli, gati transferimi te gjigantët e Spanjës

Publikuar

-

Xherdan Shaqiri do të largohet në fund të sezonit nga Liverpool. Sulmuesi shqiptar nuk po gjen shumë hapësira në formacionin e Jurgen Kloop e skuadra angleze është gati të heq dorë nga shërbimet e tij. Mediat angleze raportuan ditën e djeshme se Liverpool e ka marrë vendimin për lojtarin e do të nxirret në merkato. […]

LEXO TE PLOTE