Connect with Us

Ibrahimovic tregohet i sinqertë pas fitores së Milanit/ Nuk ishte…

Seria A

Ibrahimovic tregohet i sinqertë pas fitores së Milanit/ Nuk ishte…

Publikuar

-

Dygolëshi i Ante Rebic dhe “predha” e Theo Hernandez i dhuruan një fitore shumë të rëndësishme për vazhdimësinë Milanit. Kuqezinjtë mposhtën 3-2 në shtesa Udinesen dhe po ngjiten në renditje.

Ardhja e Zlatan Ibrahimovic ka transformuar për mirë ekipin e Piolit, por gjiganti suedez e pranon që sot nuk ishte ndeshja më e mirë e kuqezinjve. Gjithsesi, rëndësi kishte fitorja dhe objektivi u arrit.

“Fitorja ishte gjëja më e rëndësishme e ditës së sotme. Duhet t’i japim vazhdimësi rezultateve pozitive dhe të ngjitemi në renditje. Nuk ishte ndeshja jonë më e mirë, është e vërtetë. Hasëm vështirësi, sepse ndeshja u komplikua pas golit të Udineses.

Përmbysja dhe fitorja do na ndihmojnë në aspektin psikologjik dhe tani do kemi më shumë besim. Shyqyr që fituam, ishte e rëndësishme dhe ia dolëm“, deklaron Zlatan Ibrahimovic.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

E do dhe Barcelona, Igli Tare blindon “mbretin e asisteve”

Publikuar

-

Nga

 Pas marrëveshjes me Thomas Strakoshën për ta mbajtur bardhekaltër deri në vitin 2025, Igli Tare ka ndjekur të njëjtën strategji edhe me Luiz Alberton. Ky i fundit ka bërë mirë vitet e fundit te Lazio, ndërsa këtë sezon ka shkëlqyer në fushë, duke tërhehur edhe vëmendjen e klubeve të mëdha si Barcelona. Por Tare nuk […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Memushaj përgatitet për rikthimin në fushë: Besoj se do jemi të mbrojtur

Publikuar

-

Nga

Në Itali janë duke menduar për rifillimit e futbollit duke qenë se klubet kanë marrë lejen për të ristartuar stërvitjet më datë 4 maj, ndërsa fundi i majit apo fillimi i qershorit mund t’i gjejë në fushë. Sakaq, në pritje është Serie B, aty ku me Peskarën aktivizohet Ledian Memushaj. Vlonjati i mesfushës shprehet se […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Juventusi bën pazar te Barcelona, do yllin e ekipit

Publikuar

-

Nga

Juventusi interesohet për futbollistin e Barcelonës Serxhi Roberto. Disa media italiane raportojnë se bardhezinjtë kanë piketuar lojtarin katalanas si njërin kandidatëve të mundshëm që mund të operojnë shumë mirë në krahun e djathtë të mbrojtjes, aty ku “Zonja e Vjetër” synon të investojë për të ardhmen. Sipas “Marca”-s, lojtari dhe menaxheri i tij nuk janë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: