Connect with Us

Ka veshur fanellë e Skënderbeut dhe Partizanit, talenti shqiptar pranë akordit me klubin Europian

Sport

Ka veshur fanellë e Skënderbeut dhe Partizanit, talenti shqiptar pranë akordit me klubin Europian

Publikuar

-

Realdo Fili u largua nga skuadra e Luftëtarit pak javë më parë, e madje ofertat për të nuk kanë munguar si nga skuadrat më të njohura të vendit, ashtu edhe nga jashtë.

Pak ditë më parë, u fol se ishte skuadra e Akademia Clincenit që do të bënte të vetin mesfushorin me tipare sulmuese nga Fieri.

Por, nuk është kështu, pasi nga sa bëhet e ditur, Fili është drejt gjetjes së akordit me një tjetër ekip të njohur rumun. Nga sa ka mësuar “VipSport.al”, është skuadra e Botoshanit që është shumë pranë arritjes së akordit me Filin.

Tashmë mbetet vetëm firma nën kontratë, ndërsa në skuadrën e Botoshanit luan edhe Enriko papa edhe ky një ish-lojtar i spikatur në Superiore, ndërsa ka dy sezone që është ndër më të aktivizuar te skuadra e tij, por edhe në kampionatin rumun.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: