Connect with Us

Klubi nuk e përfshin në listë, talenti i Kombëtares arrin akordin me Juventusin

Kombëtare

Klubi nuk e përfshin në listë, talenti i Kombëtares arrin akordin me Juventusin

Publikuar

-

Xhakomo Vrioni nuk është përfshirë në lojtarët e grumbulluar ditën e sotme nga skuadra e Çitadelës, e cila për llogari të Serisë B përballet me Specian. Një sinjal i pastër merkato ky për futbollistin shqiptar, i cili ka përfunduar në radarët e Juventusit, më saktë Juventusit U 23.

Sulmuesi mund të ketë një mundësi të artë në karrierë në rast se ia del të tregojë vlerat e tij në Torino. Aktulisht, të rinjtë e bardhezinjve marrin pjesë në Serinë C dhe kanë hedhur sytë për t’u përforcuar nga Vrioni. Tratativat janë në detajet e fundit dhe pritet që të përfundojnë me sukses.

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Bashkëpunëtori i Rejas: Nuk habitem nga bujaria e shqiptarëve, dinë të të vlerësojnë

Publikuar

-

Nga

Trajneri atletik i kombëtares së Shqipërisë Luixhi Febrari thotë se nuk ndihet i befasuar nga dërgimi i 30 mjekëve dhe infermierëve shqiptarë nga qeveria jonë drejt Italisë. Në një intervistë për “Brescia Oggi”, bashkëpunëtori i trajnerit të Shqipërisë Edi Reja thekson se “italianët në Shqipëri ndihen të privilegjuar” dhe se ky gjest nga ana e […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Deklaratë e fortë nga Italia/ “Rrahmani është fantastik, por lideri i Veronës është Kumbulla”

Publikuar

-

Verona padyshim ka qenë surpriza e këtij sezoni në Serie A dhe një meritë e madhe këtu i takon dyshes shqiptare, Rrahmani dhe Kumbulla, të cilët kanë garantuar siguri absolute në prapavijë. Të mbrojtësat kanë përfunduar në qendër të vëmendjes së klubeve të tjera, teksa Rrahmani hodhi firmën e tij për Napolin në merkaton e […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Presidenti i klubit e la në mes të katër rrugëve/ Mbrojtësi i Kombëtares nuk trishtohet: Zoti ka një plan për të gjithë

Publikuar

-

Koronavirusi ka shkatuar një krizë të madhe ekonomike dhe klubi i Sionit ishte ndër të parët që reagoi. Zviceranët i kërkuan lojtarëve të pranonin uljen e rrogave (12350 franga zvicerane, shifër kjo e vlefshme me atë që jepet nga sigurimet shoqërore kur je i papunë), opsion që u kundërshtua nga një pjesë prej tyre. Drejtuesit […]

LEXO TE PLOTE