Connect with Us

Krasniqi flet hapur: Ja çfarë na ka kërkuar klubi të bëjmë ne lojtarët

Sport

Krasniqi flet hapur: Ja çfarë na ka kërkuar klubi të bëjmë ne lojtarët

Publikuar

-

Blerim Krasniqi pritet të jetë një nga lojtarët, ku do të mbështet ofensiva e Skënderbeut për fazën e dytë të Superiores. Për pjesën e parë te sezonit nuk mund të thuhet se ka qenë në rendimentin e pritur, ku është ndalur në shifrën e vetëm tre golave. Këtë e di edhe vetëm ai, që ja vë peshën e fajit dëmtimeve dhe kushteve jo të mira fizike. Ai tregon që i ka kaluar këto vështirësi dhe premton më shumë gola. Krasniqi vlerëson edhe lëvizshmërinë e tij në fushë.

“Pjesën e ofertave e menaxhon klubi në mënyrën e tij. Besoj se do kem një ndryshim, pasi kohët e fundit kam pasur tre dëmtime rresht dhe nuk kam arritur formën. Tani shpresoj të arrij te goli sepse çdo sulmues matet me gola dhe të ndihmoj sa më shumë ekipin. Normalisht pjesa e lëvizshmërisë në fushë dhe të krijuarit volum në lojë është shumë e rëndësishme dhe e ndihmon shumë skuadrën. Ka edhe sulmues që shënon një apo dy gola gjatë një faze, por ndihmon skuadrën dhe pastaj pjesa tjetër do përmirësuar dita ditës”.

Në lidhje me shprehjen “Skënderbeu nuk ka objektiva”, sulmuesi shprehet për Super Sport se skuadra udhëzohet të japë maksimumin përtej gjithçkaje.

“Gjithmonë Skënderbeu ka pasur objektiva. Është krijuar ideja se ne s’kemi objektiva, por ne vazhdojmë garën. Na komunikohet të vazhdojmë luftën dhe të marrim maksimumin, pastaj pjesa tjetër i takon klubit dh presidencës”.

Treshja mes tij, Dejvi Bregut dhe Nazmi Gripshit mund të shpërbëhet në fund të sezonit e për këtë 23-vjeçari ndien keqardhje, por përtej kësaj shpreson që të kalojnë jashtë Shqipërisë në një kampionat më konkurrues”.

“Është e vërtetë që jemi shumë shokë dhe shkojmë mirë si në fushë dhe jashtë saj, pasi jemi thuajse në një moshë. Është e vështirë ta shprehësh këtë sepse ndihemi mirë, por shpresoj të dalim jashtë jo vetëm ne të tre, por edhe lojtarë të tjerë sepse Skënderbeu e ka dhënë këtë mundësi prej kohësh”.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: