Connect with Us

Kukësi gati goditjen e madhe në merkato, pranë akordit me një super sulmues

Sport

Kukësi gati goditjen e madhe në merkato, pranë akordit me një super sulmues

Publikuar

-

Kukësi ka vetëm një objektiv në merkato. Trajneri Shpëtim Duro pret një sulmues nga drejtuesit, të cilët po shohin me kujdes tregun e huaj. Alternativat në vend mungojnë, ndërkohë që në zyrat e klubit kanë mbërritur sugjerime të ndryshme nga menaxherë.

Aktualisht në kampin verilindor kanë një alternativë serioze, për të cilën po mendohen. ABC News mëson se Ellinton Antonio Costa Morais, i njohur me emrin sportiv Liliu, u është sugjeruar kuksianëve, si një opsion për Vasil Shkurtajn.

Liliu është një sulmues me një karrierë të pasur, pasi është aktivizuar edhe në elitën e futbollit belg me Westerlo, duke shënuar 9 gola në tre sezone. Hapësirat nuk është se i ka patur të shumta, ndërkohë që më pas është kthyer të luajë në Brazil.

Prej vitit 2013 është aktivizuar në Europë, me skuadrat qipriote si Ethnikos Achna dhe Nea Salamis, si dhe Birkirakara e Gzira United në Maltë. Në vitin 2017 kaloi në Estoni, aty ku ka fituar titullin kampion dhe Superkupën me Nomme Kalju.

Në vitin 2018 ai ka fituar edhe “Këpucën e Artë”, me 31 gola të realizuar. Gjatë eksperiencës në Estoni ka shënuar rregullisht, duke gjetur rrugën e rrjetës 56 herë në 68 ndeshje. Një mesatare e mirë, edhe pse jo në një kampionat të nivelit të lartë.

Liliu së fundmi ishte pjesë e Brommapojkarna në ligën e dytë suedeze, ku shënoi një gol. Aty luajti vetëm tetë takime, por titullar e ka nisur në dy ndeshje dhe akumuloi 227 minuta. Me ofertën e duhur, Kukësi do të ishte një zgjedhje e mirë për sulmuesin 29-vjeçar. Sigurisht duhet bindur edhe Duro që braziliani i ka cilësitë e duhura për skuadrën e tij. /abcnews.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

Ja si reagon Thomas Strakosha kur sheh njerëz që thyejnë karantinën

Publikuar

-

Nga

Të qendruarit në shtëpi duket se është e vetmja armë me të cilën njerëzimi mund të luftojë koronavirusin Por, kjo strategji, Thomas Strakoshës, nuk i pëlqen aspak por ska zgjidhje tjeter. Gardiani i Lazios gjendet i izoluar në Romë, ndërsa reagimin e tij për ata që thyejnë karantinën e bën të ditur me anë të […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Igli Tare bën gati super goditjen, pranë akordin me yllin e Milanit

Publikuar

-

Nga

Lacio po mendon të përforcohet me mbrojtësin dhe kapitenin e Milanit Alesio Romanjoli. Sipas mediave italiane, drejtuesit  e “Djallit” po mendojnë të nisin fushatën e reduktimit të pagave për skuadrën dhe nuk bën përjashtim nga kjo nismë dhe Romanjoli. Mendohet se paga e lojtarit do të zbresë nga 3.5 milionë euro në sezon në 2 […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

De Biazi: Edi Rama trullosi pasanikët e Europës, Italia nuk do jetë më kurrë si më parë për shqiptarët

Publikuar

-

Nga

Xhani De Biazi është nga ata që lënë gjurmë. Kush ka dyshime për këtë, duhet të pyesë tifozët e Torinos. Le t’u marrin atyre një opinion për kryeveprën që bëri trajneri i parë në epokën e Urbano Kairos. Asokohe, trajneri dhe presidenti realizuan diçka fantastike. Ishte sezoni 2005-2006. Ose hidhuni një sy për pak sekonda […]

LEXO TE PLOTE