Connect with Us

Lecce ndal Interin, i bën nder të madh Juventusit

Seria A

Lecce ndal Interin, i bën nder të madh Juventusit

Publikuar

-

Inter ka dalë me vetëm 1 pikë nga transferta në “Via del Mare” ndaj Lecce-s. Pritej një ndeshje e vështirë për zikaltrit, pasi Lecce është një ekip që iu shkatkon proleme kundërshtarëve në fushën e saj.

Dy golat e takimit u shënuan brenda 5 minutash nga mesi i pjesës së dytë. Në minutën e 72′, qendërmbrojtësi i futur në lojë vetëm 4 minuta më parë, Alessandro Bastoni, godet bukur me kokë pas krosimit të Biraghit dhe dërgon topin në rrjetë.

Gëzimi i zikalatërve zgjat vetëm 5 minuta, pasi vendasit barazojnë shifrat me Mancosu, i cili u gjet në kohën e duhur në vendin e duhur brenda zone dhe nuk e pati të vështirë të mposhte Handanovic.

Pak minuta më pas, fati ishte me Interin, pasi Falco i Lecces goditi shtyllën. Interi gjendet i dyti me 47 pikë, një më pak se Juventusi i vendit të parë, i cili pret në darkë Parmën. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

Në Itali nuk e kuptojnë si luhet futbolli për nder të viktimave, ja çfarë shkruajnë për deklaratën e Tares

Publikuar

-

Nga

Italian ende nuk po sheh dritë në fund të tunelit, teksa numri i të prekurve nga Covid-19 vijon të mbetet i lartë, ashtu si edhe viktimat që po shkaktohen nga ky virus vdekjeprurës. Një situatë e tillë ka sjellë kaos në jetën sociale dhe në botën e sportit, ndërsa këta të fundit po mundohen të […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Deklaratë e fortë nga Italia/ “Rrahmani është fantastik, por lideri i Veronës është Kumbulla”

Publikuar

-

Verona padyshim ka qenë surpriza e këtij sezoni në Serie A dhe një meritë e madhe këtu i takon dyshes shqiptare, Rrahmani dhe Kumbulla, të cilët kanë garantuar siguri absolute në prapavijë. Të mbrojtësat kanë përfunduar në qendër të vëmendjes së klubeve të tjera, teksa Rrahmani hodhi firmën e tij për Napolin në merkaton e […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Verona nuk pyet për krizën, i rrit çmimin Marash Kumbullës

Publikuar

-

Nga

Marash Kumbulla padyshim është një nga zbulimet më të mëdha në Serie A këtë sezon, teksa po tregon paraqitje të shkëlqyera me Veronën. Pikërisht për shkak të këtyre paraqitjeve, në gjurmët e futbollistit janë vënë disa ekipe të mëdha, që kërkojnë ta marrin shqiptarin. Skuadra si Çelsi, Interi, Napoli, Evertoni, Lajpcigu dhe Fiorentina e ndjekin […]

LEXO TE PLOTE