Connect with Us

Lushnja po vjen drejt Superligës, lagunarët kanë zhvilluar një super merkato

Sport

Lushnja po vjen drejt Superligës, lagunarët kanë zhvilluar një super merkato

Publikuar

-

Lushnja i ka dhënë fund fazës në Sarandë, ndërsa skuadra e Ilir Gjylës ka zhvilluar nga dy seanca në ditë. Përgatitje fizike por edhe seanca në stadiumin “Andon Lapa”.

Por pa lënë mënjanë edhe ndeshjet miqësore, ndërsa duket se në ditën e fundit kanë luajtur një me vendasit që synojnë të rikthehen në të Parën, ekipin e Butrintit.

Djemtë e Ilir Gjylës kanë fituar 0-2, falë golave të Pepës e Bazes, ndërsa pak ditë më parë ata provuan forcat me Luftëtarin e Superiores në Gjirokastër.

Te Lushnja është rikthyer dhe do të jetë gati për pjesën e dytë të sezonin edhe mbrojtësi vendas, Marjus Korreshi. Ai është lojtar vendas dhe në tri sezonet e fundit ka qenë titullar e madje edhe në Superiore….

Lagunarët janë përforcuar në mbrojtje, mesfushë dhe sulm, ndërsa në pjesën e dytë të garës synojnë që të jenë një ekip që të bëjnë diferencën në garë…

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: