Connect with Us

Mediat spanjolle e japin lajmin e madh: Rey Manaj do udhëheqë sulmin e Barcelonës

La Liga

Mediat spanjolle e japin lajmin e madh: Rey Manaj do udhëheqë sulmin e Barcelonës

Publikuar

-

Rei Manaj pritet të lërë brenda këtyre ditëve Albaseten, për të kaluar në ekipin e dytë të Barcelonës. Lushnjari ka spikatur në “La Liga 2” dhe ka rënë në sy të drejtuesve katalanas si një opsion i mirë për sulmin. Duhet të themi se në këtë kalim Manajn e ka ndjekur edhe fati.

Mediet spanjolle raportojnë se do të jetë 22-vjeçari ai që do të marrë peshën e sulmit të Barcelona B, pas largimit të Ansu Fati dhe Karles Perez në ekipin e parë të Barcelonës. Gjithashtu dëmtimi i Luis Suarez dhe moszëvendësimi i tij në merkato do të sjellë ngjitjen e Abel Ruiz në ekipin e parë, me Manaj që do mbajë një peshë jo të vogël në sulmin e “të vegjëlve” katalanas.

Kështu, 22-vjeçari do të ketë më shumë mundësi të përshtatet me stilin e lojës së ekipit katalanas e më pas të tregojë vlerat e tij. Pse jo në një të ardhme të afërt Manaj të jetë një nga kandidatët për ngjitjen në ekipin e parë, në një kohë që Barça nuk e ka të populluar qendrën e sulmit.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Lajm i keq, rikthimi i La Ligës duket i pamundur

Publikuar

-

Nga

Nëse Bundesliga po bëhet gati të kthehet në fushë, e Seria A shpreson që shumë shpejt të ketë dritën e gjelbër, në Spanjë nuk janë edhe aq të sigurt se mund të luajnë këtë sezon. Ministri i Shëndetësisë, Salvador Ijia, ka shpjeguar se nuk mund të shprehet për momentin rreth kësaj teme, pasi futbolli nuk […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Qëndroi vetëm një vit, por ishte i pamëshirshëm për kundërshtarët/ Shijoni 47 golat e fenomenit me fanellën e Barcelonës

Publikuar

-

Nga

Adhuruesit e vjetër të Barcelonës ende vazhdojnë ta kujtojnë me mall brazilianin Ronaldo. Legjenda braziliane qëndroi vetëm një vit në Camp Nou, kur Barcelona e transferoi në vitin 1996 nga PSV Eindhoven për 15 milionë euro. Por në vitin e tij të vetëm në kataluni, Ronaldo shkëlqeu duke treguar se është një nga sulmuesit më […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

La Liga pa tifozë deri në vitin 2021

Publikuar

-

Nga

Në pjesën më të madhe të Evropës skuadrat kanë filluar apo po mendojnë të rinisin stërvitjet, për t’u rikthyer në fushë dhe vazhdojnë pjesën e mbetur të sezonit. UEFA ka mbështetur idenë e rikthimit të futbollit, duke u kërkuar federatave që të përfundojnë sezonin të paktën deri në fund të korrikut, dhe muaji gusht të […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: