Connect with Us

Nuk ka më dyshime, vendoset data e prezantimit të Manajt te Barcelona

Kombëtare

Nuk ka më dyshime, vendoset data e prezantimit të Manajt te Barcelona

Publikuar

-

Rei Manaj është tashmë lojtar i Barcelonës. Lushnjari ditën e djeshme iu nënshtrua vizitave mjekësore, duke i kaluar me sukses dhe hapur rrugën e prezantimit si lojtar blaugrana. 22-vjeçari ditën e sotme ka qenë i pranishëm në stadium, për të ndjekur ndeshjen, që Barcelona B e humbi minimalisht 1-0 ndaj Tarragonës pasi udhëtoi me ekipin meqë e sheh veten pjesë të tij.

ediat pranë klubit të Barcelonës zbulojnë se dita e nesërme do te jetë ajo e prezantimit të sulmuesit të kombëtares sonë. Manaj vjen në një kohë kur në Barcelonë nuk ka shumë sulmues qendre dhe ka mundësinë të tregojë vlerat e tij. I vetmi konkurrent i spikatur i ekipit të dytë është Abel Ruiz.

Megjithatë, ky i fundit pritet të mos jetë më pjesë e Barcelona B, me drejtuesit që pritet të vendosin nëse do e mbajnë si alternative në ekipin e parë pas dëmtimit të Suarez, apo do e largojnë në huazim në një klub elitar për të marrë minuta në një ligë të nivelit të lartë. Kështu, Manaj do të bëhet një alternativë për skuadrën e parë, pasi edhe trajneri Setien ka pranuar se do të afrojë shpesh lojtarë nga skuadra e dytë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Bashkëpunëtori i Rejas: Nuk habitem nga bujaria e shqiptarëve, dinë të të vlerësojnë

Publikuar

-

Nga

Trajneri atletik i kombëtares së Shqipërisë Luixhi Febrari thotë se nuk ndihet i befasuar nga dërgimi i 30 mjekëve dhe infermierëve shqiptarë nga qeveria jonë drejt Italisë. Në një intervistë për “Brescia Oggi”, bashkëpunëtori i trajnerit të Shqipërisë Edi Reja thekson se “italianët në Shqipëri ndihen të privilegjuar” dhe se ky gjest nga ana e […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Deklaratë e fortë nga Italia/ “Rrahmani është fantastik, por lideri i Veronës është Kumbulla”

Publikuar

-

Verona padyshim ka qenë surpriza e këtij sezoni në Serie A dhe një meritë e madhe këtu i takon dyshes shqiptare, Rrahmani dhe Kumbulla, të cilët kanë garantuar siguri absolute në prapavijë. Të mbrojtësat kanë përfunduar në qendër të vëmendjes së klubeve të tjera, teksa Rrahmani hodhi firmën e tij për Napolin në merkaton e […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Presidenti i klubit e la në mes të katër rrugëve/ Mbrojtësi i Kombëtares nuk trishtohet: Zoti ka një plan për të gjithë

Publikuar

-

Koronavirusi ka shkatuar një krizë të madhe ekonomike dhe klubi i Sionit ishte ndër të parët që reagoi. Zviceranët i kërkuan lojtarëve të pranonin uljen e rrogave (12350 franga zvicerane, shifër kjo e vlefshme me atë që jepet nga sigurimet shoqërore kur je i papunë), opsion që u kundërshtua nga një pjesë prej tyre. Drejtuesit […]

LEXO TE PLOTE