Connect with Us

PSG do me patjetër Championsin, përgatit një mega-ofertë për trajnerin më të mirë në botë

Sport

PSG do me patjetër Championsin, përgatit një mega-ofertë për trajnerin më të mirë në botë

Publikuar

-

Aventurës së Pep Guardiola te Man. City po i vjen fundi. “Qytetarët” janë dorëzuar që tani ndaj Liverpoolit, në luftën për titullin kampion, ndërsa shanset për të triumfuar në Champions League duken të vogla. Kontrata e spanjollit skadon në verën e vitit 2021, por sipas të gjitha gjasave ai do të largohet në fund të këtij sezoni.

Duke parë këtë situatë, sipas asaj që raporton “Express”, PSG po projekton një mega-ofertë për spanjollin. Francezët nuk janë të kënaqur me gjermanin Thomas Tuchel, ndaj po mendojnë për t’i besuar ekipin atij që konsiderohet si trajneri më i mirë në botë.

Vera që po vjen do të jetë shumë e nxehtë për pankinat e trajënervë të shumë eipeve, pasi do të këtë lëvizje të mëdha. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Video: Vedat Muriqi çmend tifozët e Galatasarait, fiton penallti

Publikuar

-

Derbi i zjarrtë i Stambollit mes Fenerbahçes dhe Galatasaray-t është në shifrat 1-1, ndërsa lojtarët u janë drejtar dhomave të zhveshjes pas përfundimit të 45 minutave të para. Në një stadium të tejmbushur dhe me një atmosferë tërësisht të ndezur, Vedat Muriqi ka qenë një protagonist kryesor në golin e skuadrës së tij. Një ndërhyrje […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Lautaro Martinez drejt Barçës, Interi piketon bomberin francez

Publikuar

-

Asi i Manchester United Anthony Martial raportohet të jetë në listën e transferimeve të Interit për të zëvendësuar Lautaro Martinez në verë. Sulmuesi argjentinas Martinez pritet t’i bashkohet Barcelonës në verë me Tuttosport që pretendon se katalanasit janë gati të paguajnë 150 milionë euro për të. Teksa shqetësimi për largimin e yllit të sulmit po […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Immobile është thjesht i papërmbajtshëm, drejt thyerjes së rekordit historik

Publikuar

-

Ciro Immobile i pandalshëm drejt rekordit të golave në Serinë A. Pas 25 javëve në Serinë A, falë golit të shënuar në fitoren 2-3 të Lazios në fushën e Genoas, “Mbreti Ciro” ka arritur kuotën e 27 golave në kampionat. Një shifër e jashtëzakonshme që ka lejuar “bomberin” bardhekaltër të barazojë rekordin e Antonio Angelillon […]

LEXO TE PLOTE