Connect with Us

Transferimi i bujshëm i Milanit nuk bind më, i shkel syrin PSG-së

Seria A

Transferimi i bujshëm i Milanit nuk bind më, i shkel syrin PSG-së

Publikuar

-

Lucas Paqueta nuk po arrin të gjej një vend titullari te Milani dhe aventura e tij me fanellën kuqezi mund të përfundojë një vit pas ardhjes së tij në Milanello. Mesfushori brazilian nuk po ambientohet me futbollin italian dhe nuk po përmbush pritshmëritë që drejtuesit dhe tifozët kishin ndaj tij.

Pas një nisje të ngadaltë me trajnerin Giampaolo, edhe nën drejtimin e Piolit, Paqueta nuk po arrin të bëhet pjesë e rëndësishme e formacionit dhe kështu e ardhmja e tij është vendosur seriozisht në pikëpyetje.

Për 22-vjeçarin vazhdon të interesohet Paris Saint Germain, ku drejtori sportiv Leonardo, i njëjti që e solli në Milano e kërkon edhe te parizienët. Për ta lënë të lire futbollistin, Milani kërkon 30 milionë Euro, shumë kjo që e ndihmon të rregullojë disi bilancin negativ.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

E do dhe Barcelona, Igli Tare blindon “mbretin e asisteve”

Publikuar

-

Nga

 Pas marrëveshjes me Thomas Strakoshën për ta mbajtur bardhekaltër deri në vitin 2025, Igli Tare ka ndjekur të njëjtën strategji edhe me Luiz Alberton. Ky i fundit ka bërë mirë vitet e fundit te Lazio, ndërsa këtë sezon ka shkëlqyer në fushë, duke tërhehur edhe vëmendjen e klubeve të mëdha si Barcelona. Por Tare nuk […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Memushaj përgatitet për rikthimin në fushë: Besoj se do jemi të mbrojtur

Publikuar

-

Nga

Në Itali janë duke menduar për rifillimit e futbollit duke qenë se klubet kanë marrë lejen për të ristartuar stërvitjet më datë 4 maj, ndërsa fundi i majit apo fillimi i qershorit mund t’i gjejë në fushë. Sakaq, në pritje është Serie B, aty ku me Peskarën aktivizohet Ledian Memushaj. Vlonjati i mesfushës shprehet se […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Juventusi bën pazar te Barcelona, do yllin e ekipit

Publikuar

-

Nga

Juventusi interesohet për futbollistin e Barcelonës Serxhi Roberto. Disa media italiane raportojnë se bardhezinjtë kanë piketuar lojtarin katalanas si njërin kandidatëve të mundshëm që mund të operojnë shumë mirë në krahun e djathtë të mbrojtjes, aty ku “Zonja e Vjetër” synon të investojë për të ardhmen. Sipas “Marca”-s, lojtari dhe menaxheri i tij nuk janë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: