Connect with Us

Tronditet Kombëtarja shqiptare, tifozët e Napolit bëjnë kërkesën e çuditshme

Kombëtare

Tronditet Kombëtarja shqiptare, tifozët e Napolit bëjnë kërkesën e çuditshme

Publikuar

-

Tifozët e Napolit janë ngritur kundër ekipit të tyre pas humbjes së djeshme kundër Fiorentinës 0-2 në shtëpi. Irritimi me lojtarët ka arritur deri aty sa njëri prej tifozëve pas përfundimit të sfidës ka kërkuar që trajneri i Shqipërisë Edi Reja të ulet në vend të Xhenaro Gatuzos, i cili e deklaroi haptazi se skuadra meriton të sulmohet sa më ashpër për paraqitjet zhgënjyese në fushë.

“I thoni presidentit të thërrasë Edi Rejën sepse tani duhet të mendojmë për të shpëtuar veten”, flet për “Il Mattino” njëri prej tifozëve napolitanë.

44444444444

Ndërkohë, një tjetër tifoz shprehet se me këtë ecuri negative, Napoli rrezikon të zbresë në Serinë B.

“Është e paimagjinueshme kjo situatë. Askush nuk do ta besonte këtë gjë në fillim të kampionatit dhe askush nuk po e beson dhe në këto momente. Jemi të trishtuar sepse po prekim fundin dhe me këtë mesatare rezultatesh zbresim në Serinë B. Nuk ka lojë, nuk ka një skemë të qartë, nuk ka përkushtim ndaj fanelës. Po shikojmë se lojtarët po vrapojnë me vështirësi dhe janë të pamotivuar. Kjo situatë nuk duhet të zgjasë më sepse rrezikojmë të arrijmë dështimin më të madh të dekadës”, flet i zhgënjyer një tjetër tifoz.

3333

Që kur Gatuzo mori drejtimin e Napolit në fund të 2019, ai ka humbur 4 nga 5 sfidat e fundit në kampionatin italian.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Bashkëpunëtori i Rejas: Nuk habitem nga bujaria e shqiptarëve, dinë të të vlerësojnë

Publikuar

-

Nga

Trajneri atletik i kombëtares së Shqipërisë Luixhi Febrari thotë se nuk ndihet i befasuar nga dërgimi i 30 mjekëve dhe infermierëve shqiptarë nga qeveria jonë drejt Italisë. Në një intervistë për “Brescia Oggi”, bashkëpunëtori i trajnerit të Shqipërisë Edi Reja thekson se “italianët në Shqipëri ndihen të privilegjuar” dhe se ky gjest nga ana e […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Deklaratë e fortë nga Italia/ “Rrahmani është fantastik, por lideri i Veronës është Kumbulla”

Publikuar

-

Verona padyshim ka qenë surpriza e këtij sezoni në Serie A dhe një meritë e madhe këtu i takon dyshes shqiptare, Rrahmani dhe Kumbulla, të cilët kanë garantuar siguri absolute në prapavijë. Të mbrojtësat kanë përfunduar në qendër të vëmendjes së klubeve të tjera, teksa Rrahmani hodhi firmën e tij për Napolin në merkaton e […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Presidenti i klubit e la në mes të katër rrugëve/ Mbrojtësi i Kombëtares nuk trishtohet: Zoti ka një plan për të gjithë

Publikuar

-

Koronavirusi ka shkatuar një krizë të madhe ekonomike dhe klubi i Sionit ishte ndër të parët që reagoi. Zviceranët i kërkuan lojtarëve të pranonin uljen e rrogave (12350 franga zvicerane, shifër kjo e vlefshme me atë që jepet nga sigurimet shoqërore kur je i papunë), opsion që u kundërshtua nga një pjesë prej tyre. Drejtuesit […]

LEXO TE PLOTE