Connect with Us

Vedet Muriqi në telashe, zbuloni për çfarë e akuzojnë

Sport

Vedet Muriqi në telashe, zbuloni për çfarë e akuzojnë

Publikuar

-

Dalja me kartonin e kuq të sulmuesit të Kosovës Vedat Muriqi në ndeshjen Gaziantep-Fenerbahçe 0-2 i habiti shumë njerëz, por gazetarit turk Gyntekin Onai nuk i la një përshtypje aspak të mirë.

MURIQI

25-vjeçari bëri një ndërhyrje të panevojshme në minutat e fundit të takimit të djeshëm dhe për shkak se ishte ndëshkuar dhe më parë me karton të verdhë, u skualifikua nga takimi me kartonin e kuq.

Në analizën e tij të sfidës Gaziantep-Fenerbahçe, Onai e konsideroi “jo-etike dhe të palejueshme veprimin e 25-vjeçarit”. Ai aludon se Muriqi u vetndëshkua qëllimisht me kartonin e kuq për të humbur sfidën e Kupës së Turqisë kundër Kaizerisporit në mënyrë që të jetë gati për sfidën e rëndësishme të Stambollit kundër Bashakshehirit.

Muriqi ishte protagonisti i fitores së djeshme të Fenerbahçes në takimin me Gaziantepin duke dhuruar asist si dhe shënoi golin e dytë të takimit.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: