Connect with Us

VIDEO/ 40 sekonda tmerri, shikoni si McGregor degjeneron kundështarin

Sport

VIDEO/ 40 sekonda tmerri, shikoni si McGregor degjeneron kundështarin

Publikuar

-

Conor McGregor u kthye në një hero mëngjesin e së dielës, teksa mposhti për vetëm 40 sekonda kundërshtarin Donald Cerrone. Në kategorinë UFC, irlandezi nuk e pati të vështirë të shtrinte në ring kundërshtarin, teksa iu deshën vetëm 40 sekonda për këtë gjë. Ky ishte një kthim triumfues për Conor McGregor, që pas fitores së parë në 2016 në këtë kategori, vijon të mos mposhtet edhe nga rival direkt.

Pas gjakderdhjes së hundës, Cerrone e “braktisi” ndeshjen duke e pasur të pamundur duelin. McGregor u shpreh i lumtur, duke premtuar kthimin në majat e këtij sporti. “Ndihem me të vërtetë mirë, dola i pamposhtur dhe jam në formë. Kam shumë punë për të bërë që të riktheheem aty ku isha”, tregoi pas ndeshjes sportisti irlandez.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Koronavirusi ndryshon axhendën e kombëtares, ja ç’do ndodhë me kuqezinjtë

Publikuar

-

Nga

Koronavirusi është kthyer në një problem të madh për Italinë, vend në të cilin infeksioni ka shkaktuar edhe viktima. Nga kjo situatë e vështirë nuk mund të shpëtonte edhe futbolli, teksa në javën e kaluar disa ndeshje u anuluan, ndërsa në këtë javë disa prej sfidave do luhen pa pjesëmarrjen e tifozëve. Ndërkohë, në muajin […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Gregu tifoz me Tiranën? Olsi Rama befason me përgjigjen për nipin e tij

Publikuar

-

Nga

Olsi Rama nuk ka folur në konferencën e sotme vetëm për Esat Malën. Drejtori i Përgjithshëm i Partizanit u ndal te derbi me Tiranën, gjykimi dhe te nipi i tij, Greg Rama, i cili pas ndeshjes Kukësi-Tirana u shfaq krah Michael Ngo në një nga lokalet e natës në kryeqytet. “Është e vërtetë, që vetëm […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Ramos totalisht i dëshpëruar/ Zbulohen fjalët e kapitenit të Realit, pasi City shënoi golin e dytë në “Bernabeu”

Publikuar

-

Reali mori një humbje tronditëse një natë më parë ndaj Manchester Cityt 1-2, me këta të fundit që hodhën një hap të rëndësishëm drejt kualifikimit në çerekfinale. Madrilenët po udhëhiqnin deri në minutën e 78-të 1-0, por dy gola të shpejtë të miqve përmbysën gjithçka. Gabriel Jesus në të 78-tën dhe De Bruyne në të […]

LEXO TE PLOTE