Connect with Us

VIDEO/ Baloteli si Solomon i Partizanit, shikoni çfarë katranos sulmuesi italian

Seria A

VIDEO/ Baloteli si Solomon i Partizanit, shikoni çfarë katranos sulmuesi italian

Publikuar

-

Mario Baloteli është gjithmonë protagonist dhe nëse nuk e bën këtë me gola, e realizon me diçka tjetër. Ditën e sotme e ka bërë me një goditje në fytyrë ndaj kundërshtarit.

ë ndeshjen e sotme, që Breshia barazoi ndaj Kaljarit me rezultatin 2-2, italiani ka bërë një ndërhyrje të gabuar në mesfushë. Një top të lartë Baloteli provon ta kthejë me roveshatë, por në vend që të godasë sferën, godet kokën e kundërshtarit pa e parë që ishte pas tij.

Gjyqtari nuk mendohet aspak, por akordon menjëherë kartonin e kuq duke e cilësuar një gjest të rrezikshëm, pavarësisht protestave të ekipit të Breshias.

Thuajse identik ka qenë rasti i Solomon në javën e tretë të Kategorisë Superiore, gjatë ndeshjes Partizani-Flamurtari. Sulmuesi i të kuqve në atë ndeshje u ndëshkua vetëm tetë minuta pasi kishte shënuar pasi ndërsa tentonte një roveshatë, goditi në fytyrë kundërshtarin e tij.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

E do dhe Barcelona, Igli Tare blindon “mbretin e asisteve”

Publikuar

-

Nga

 Pas marrëveshjes me Thomas Strakoshën për ta mbajtur bardhekaltër deri në vitin 2025, Igli Tare ka ndjekur të njëjtën strategji edhe me Luiz Alberton. Ky i fundit ka bërë mirë vitet e fundit te Lazio, ndërsa këtë sezon ka shkëlqyer në fushë, duke tërhehur edhe vëmendjen e klubeve të mëdha si Barcelona. Por Tare nuk […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Memushaj përgatitet për rikthimin në fushë: Besoj se do jemi të mbrojtur

Publikuar

-

Nga

Në Itali janë duke menduar për rifillimit e futbollit duke qenë se klubet kanë marrë lejen për të ristartuar stërvitjet më datë 4 maj, ndërsa fundi i majit apo fillimi i qershorit mund t’i gjejë në fushë. Sakaq, në pritje është Serie B, aty ku me Peskarën aktivizohet Ledian Memushaj. Vlonjati i mesfushës shprehet se […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Juventusi bën pazar te Barcelona, do yllin e ekipit

Publikuar

-

Nga

Juventusi interesohet për futbollistin e Barcelonës Serxhi Roberto. Disa media italiane raportojnë se bardhezinjtë kanë piketuar lojtarin katalanas si njërin kandidatëve të mundshëm që mund të operojnë shumë mirë në krahun e djathtë të mbrojtjes, aty ku “Zonja e Vjetër” synon të investojë për të ardhmen. Sipas “Marca”-s, lojtari dhe menaxheri i tij nuk janë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: