Connect with Us

Vjen oferta e bujshme për Florian Kamberin, ja ku pritet të transferohet sulmuesi shqiptar

Kombëtare

Vjen oferta e bujshme për Florian Kamberin, ja ku pritet të transferohet sulmuesi shqiptar

Publikuar

-

Skuadra e Leç Poznan nuk heq dorë lehtë nga Florian Kamberi. Klubi polak pak ditë më parë bëri një ofertë për sulmuesin më të ri të përfaqësueses shqiptare i cili aktivizohet me Hibernian në kampionatin skocez, por duke marrë një refuzim.

Megjithatë, duket se polakët insistojnë për futbollistin dhe sipas mediave skoceze, kanë bërë gati një ofertë të dytë për 24-vjeçarin i cili pak ditë më parë plotësoi dokumentacionin dhe do të jetë pjesë e Shqipërisë që në ndeshjen miqësore të marsit kundër Sllovenisë.

Polakët do të rritin ofertën e tyre për të kënaqur Hibernian, por edhe vetë futbollistin shqiptar i cili në këtë edicion është shfaqur në një formë të mirë dhe ka tërhequr vëmendjen edhe të klubeve të tjera si Bazeli në Zvicër apo nga ata të Championship në Angli.

Të njëjtat burime sqarojnë se në rast se lojtari kërkon të largohet, në kontratën e tij ka një klauzolë e cila mendohet se është pak më shumë se 2 milionë paund, vlerë e ulët në krahasim me çfarë mund të shpenzohet aktualisht në tregun e futbollistëve në Europë. Ndaj mbetet të shihet në ditët në vijim nëse Kamberi do të zgjedhë të mbyllë këtë sezon te Hibernian, apo nëse do të kërkojë menjëherë një aventurë të re./vipsport.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Bashkëpunëtori i Rejas: Nuk habitem nga bujaria e shqiptarëve, dinë të të vlerësojnë

Publikuar

-

Nga

Trajneri atletik i kombëtares së Shqipërisë Luixhi Febrari thotë se nuk ndihet i befasuar nga dërgimi i 30 mjekëve dhe infermierëve shqiptarë nga qeveria jonë drejt Italisë. Në një intervistë për “Brescia Oggi”, bashkëpunëtori i trajnerit të Shqipërisë Edi Reja thekson se “italianët në Shqipëri ndihen të privilegjuar” dhe se ky gjest nga ana e […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Deklaratë e fortë nga Italia/ “Rrahmani është fantastik, por lideri i Veronës është Kumbulla”

Publikuar

-

Verona padyshim ka qenë surpriza e këtij sezoni në Serie A dhe një meritë e madhe këtu i takon dyshes shqiptare, Rrahmani dhe Kumbulla, të cilët kanë garantuar siguri absolute në prapavijë. Të mbrojtësat kanë përfunduar në qendër të vëmendjes së klubeve të tjera, teksa Rrahmani hodhi firmën e tij për Napolin në merkaton e […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Presidenti i klubit e la në mes të katër rrugëve/ Mbrojtësi i Kombëtares nuk trishtohet: Zoti ka një plan për të gjithë

Publikuar

-

Koronavirusi ka shkatuar një krizë të madhe ekonomike dhe klubi i Sionit ishte ndër të parët që reagoi. Zviceranët i kërkuan lojtarëve të pranonin uljen e rrogave (12350 franga zvicerane, shifër kjo e vlefshme me atë që jepet nga sigurimet shoqërore kur je i papunë), opsion që u kundërshtua nga një pjesë prej tyre. Drejtuesit […]

LEXO TE PLOTE