Connect with Us

Goditja e bujshme e merkatos/ Ish-mbrojtësi i Milanit zbarkon në Shqipëri, gati firma me Flamurtarin

Sport

Goditja e bujshme e merkatos/ Ish-mbrojtësi i Milanit zbarkon në Shqipëri, gati firma me Flamurtarin

Publikuar

-

Flamurtari, edhe pse i është bllokuar merkato, vijon të punojë për të përforcuar skuadrën. Në klubin vlonjat janë të bindur që do e heqin bllokimin e bërë nga FIFA dhe diçka të tillë e kanë njoftuar prej ditësh.

Sinan Idrizi, në deklaratën e dhënë për emisionin “Zona Gol” në Supersport u shpreh se do sjellë dy lojtarë që kanë luajtur me Milanin. ABC News mëson se njëri është Taye Taiwo. Mbrojtësi 34-vjecar ka luajtur së fundmi në Finlandë me Rops, ku numëron 59 ndeshje si titullar.

Për 6 vite ka luajtur me Marseille në Ligue 1, ndërkohë që në vitin 2011 iu bashkua Milanit. Gjithashtu ka provuar edhe Premier League me fanellën e QPR. Një lojtar me karrierë të pasur, i cili mësohet nga burime të Abc News se tani ndodhet në Tiranë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Rama flet për “Tuttosport”: Ja pse bëj tifo për Juven/ Ronaldo dhe Buffon nuk e harrojnë kurrë se nga kanë ardhur

Publikuar

-

Edi Rama i “pushtoi” italianët në dy minuta e njëzet sekonda. Me një gjest shumë fisnik, natyrisht. Kryeministri shqiptar ka dërguar 30 mjekë në ndihmë të fqinjit tonë të përtej Adriatikut, “tridhjetë anëtarë të ushtrisë sonë të vogël me rroba të bardha”, siç vetë Rama i thërret. “Ne nuk jemi të pasur, por as nuk […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Nga Balaj te Çikalleshi, Tirana publikon “perlat” e vitit 2012 (video)

Publikuar

-

Tirana këtë verë ka ditëlindjen e 100-të dhe festimet kanë nisur që tani në këto ditë, që po i përjetojmë në karantinë. Mediet sociale janë opsioni më i mirë për të komunikuar me publikun në këtë periudhë dhe Tirana ka vendosur të kthehet pas në kohë, duke publikuar disa nga golat më të bukur mes […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Dy sulmuesit e kampionatit tonë e kalojnë karantinën në mal, bashkë me Elvana Gjatën (video)

Publikuar

-

Futbollistët që jetojnë në periferi kanë më shumë mundësi që të stërviten gjatë kësaj periudhe, ku edhe lëvizja e njerëzve është shumë e kufizuar. Masat e marra për parandalimin e përhapjes së COVID-19 janë të ashpra, kryesisht në qytete. Gjithsesi futbollistët kanë gjetur mënyra dhe vende ku të ushtrohen. Redon Xhixha, sulmuesi i Laçit dhe […]

LEXO TE PLOTE