Connect with Us

Manaj flet si lojtar i Barcelonës: Jam në klubin më të rëndësishëm në botë, nuk pyeta për ofertat e tjera

La Liga

Manaj flet si lojtar i Barcelonës: Jam në klubin më të rëndësishëm në botë, nuk pyeta për ofertat e tjera

Publikuar

-

Rei Manaj ka nënshkruar sot pasdite zyrtarisht kontratën e tij me klubin e Barcelonës, të cilit do t’i bashkohet si pjesë e ekipit B. Klubi ka qëllim që të ngjitë këtë skuadër në La Liga 2 e sheh Manajn si qendërsulmuesin perfekt që do ta ndihmojë në këtë rrugëtim.

Vetë lojtari ka zbuluar duke folur për televizionin e klubit se në momentin që kishte dëgjuar për interesimin e Barcelonës, edhe pse bëhej fjalë për kategorinë e tretë si fillim, as nuk kishte dashur të dëgjonte oferta të tjera.

“Mendoj se është një ditë e rëndësishme për jetën time, të firmos zyrtarisht për një klub të madh, për të cilin mendoj se është më i miri në histori. Tani pres me padurim që të filloj të luaj. Kur doli në skenë kjo ofertë e Barcelonës nuk dëshiroja të dëgjoja asnjë gjë tjetër dhe i vetmi objektiv ishte që të vija këtu dhe tani që jam, jam shumë i kënaqur dhe i lumtur.

Uroj që t’i sjell shumë gjëra ekipit sa i përket eksperiencës dhe lojës, e di që një lojtar duhet të shënojë gola dhe uroj të shënoj të tillë. Individualisht kam disa objektiva por dua t’i mbaj për veten dhe shpresoj që ekipi të ngjitet në kategori pasi është një gjë shumë e rëndësishme për klubin. Ky është klubi më i rëndësishëm në botë, ndaj gjithçka është perfekte”, ishin fjalët e Manajt në intervistën e parë si futbollist i Barcelonës.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Lajm i keq, rikthimi i La Ligës duket i pamundur

Publikuar

-

Nga

Nëse Bundesliga po bëhet gati të kthehet në fushë, e Seria A shpreson që shumë shpejt të ketë dritën e gjelbër, në Spanjë nuk janë edhe aq të sigurt se mund të luajnë këtë sezon. Ministri i Shëndetësisë, Salvador Ijia, ka shpjeguar se nuk mund të shprehet për momentin rreth kësaj teme, pasi futbolli nuk […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Qëndroi vetëm një vit, por ishte i pamëshirshëm për kundërshtarët/ Shijoni 47 golat e fenomenit me fanellën e Barcelonës

Publikuar

-

Nga

Adhuruesit e vjetër të Barcelonës ende vazhdojnë ta kujtojnë me mall brazilianin Ronaldo. Legjenda braziliane qëndroi vetëm një vit në Camp Nou, kur Barcelona e transferoi në vitin 1996 nga PSV Eindhoven për 15 milionë euro. Por në vitin e tij të vetëm në kataluni, Ronaldo shkëlqeu duke treguar se është një nga sulmuesit më […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

La Liga pa tifozë deri në vitin 2021

Publikuar

-

Nga

Në pjesën më të madhe të Evropës skuadrat kanë filluar apo po mendojnë të rinisin stërvitjet, për t’u rikthyer në fushë dhe vazhdojnë pjesën e mbetur të sezonit. UEFA ka mbështetur idenë e rikthimit të futbollit, duke u kërkuar federatave që të përfundojnë sezonin të paktën deri në fund të korrikut, dhe muaji gusht të […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: