Connect with Us

Plas te Vllaznia/ Lideri i skuadrës kërcënon me largim, ja arsyeja

Sport

Plas te Vllaznia/ Lideri i skuadrës kërcënon me largim, ja arsyeja

Publikuar

-

Kategoria Superiore do të rinisë të martën dhe ekipet janë vendosur sërish në qytetet e tyre për të bërë përgatitjet e fundit. Teksa një sy është në merkato dhe tjetri në stërvitje, situata nuk është shumë e qetë tek Vllaznia.

Siç raportohet nga mediat lokale në Shkodër në seancën e parë stërvitore ka patur ngritje zërash. Futbollisti i cili ka folur për pagat e padhëna është shtatlarti i mbrojtjes Renato Malota. Mësohet se lideri i repartit difensiv i është “shfryrë” trajnerit Jonuz se janë bërë dy muaj pa u paguar dhe janari ishte i treti. Në një situatë të tillë jo normale nuk mund të presin gjithmonë. Në fund Malota ka deklaruar se nëse nuk paguhet atëherë do të largohej nga Vllaznia.

Problemet e pagave janë duke u kthyer në problem për shumë skuadra të Superiores. Teksa problemet kanë qenë tek Flamurtari e Luftëtari që në fillim. Gjatë disa javëve një situatë e ngjashme plasi tek Skënderbeu ku futbollistët nuk dolën në stërvitje e ndërsa tani është prekur dhe ekipi i Vllaznisë. Përtej problemeve dhe vonesave të vogla me pagat. Situata të tilla mund të jenë kambana alarmi për një kaos financiar në Superiore.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Shtubina flet nga karantina: Kam neglizhuar vetë, testi ishte një siklet i madh

Publikuar

-

Nga

Ndriçim Shtubina ka bërë testin për COVID-19 pasi u prek një afërm i tij me Koronavirus. Por fatmirësisht lajmi ka qenë i gëzuar dhe testi ka dalë negativ. Në një lidhje direkte për “Neës 24”, lojtari i Vllaznisë bën thirrje që të qendrohet në shtëpi, megjithëse shprehet se ka neglizhuar edhe vetë pak. “Bëra testin […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Emanuele Ndoj tërbon shokun e skuadrës: Nuk më la të investoja…

Publikuar

-

Nga

Emenuele Ndoj kaloi një fillimsezoni shumë të vështirë pas debutimit në Serinë A, duke qenë se dëmtimi e mbajti gjatë larg fushave të futbollit, por pasi ai u rikuperua plotësisht dhe luajti 8 minuta edhe ndaj Juventusit në mars, fati deshi që kampionati të ndalej si rrjedhojë e makthit të COVID-19. Por ndërkohë, mesfushori i […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Gafa me himin në Francë, faqja e madhe sportive publikon fytyrat e hutuara të shqiptarëve

Publikuar

-

Nga

Një moment shumë i veçantë u regjistrua para fillimit të ndeshjes Francë-Shqipëri, e zhvilluar në 7 shtator të vitit të kalaruar. I veçantë ishte edhe reagimi i futbollistëve shqiptarë, të cilët dukeshin të hutuar në atë moment. Këtë e ka rikujtuar faqja e madhe sportive “ESPN”, që thekson se u vendos himni i Andorrës dhe […]

LEXO TE PLOTE