Connect with Us

Rikthehet kampionati, zbulohet arsyeja pse nuk duhet të fillonte pikërisht tani

Sport

Rikthehet kampionati, zbulohet arsyeja pse nuk duhet të fillonte pikërisht tani

Publikuar

-

Më 21 janar, ditë e martë, ora 14:00, nis zyrtarisht pjesa e dytë e sezonit në Kategorinë Superiore. Kampionati vazhdon në javën e 18-të, e cila do të luhet në dy ditë, që përmbyll fazën e dytë.

Vllaznia -Flamurtari ngre siparin për 2020-ën, por axhenda e rifillimit përbën një nonsens për kushtet në vend. Pas një pushimi njëmujor kampionati nis me një axhendë të papërshtatshme, ku 3 ndeshje luhen të martën, ora 14:00 dhe 17:00.

Oraret dhe ditët janë të papërshtatshme për të joshur tifozët në stadium, ku si ditë pune dhe shkolle ekipeve u bie të luajnë pa mbështetje në transfertë, por edhe vendësit janë te penalizuar

. Por sikur të mos mjaftonte axhenda e fillimit, nonsens është edhe ngjeshja e kalendarit. Pasi je shkëputur një muaj, kthehesh me 4 ndeshje për 13 ditë. Pra, axhendë që favorizon boshatisjen e stadiumeve.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: