Connect with Us

Shqiptari tjetëri Barcelonës B pret me shqiponjë Rey Manajn

La Liga

Shqiptari tjetëri Barcelonës B pret me shqiponjë Rey Manajn

Publikuar

-

Rei Manaj do të luajë te Barcelona B, ndërsa pavarësisht se nuk ka ardhur ende zyrtarizimi, është mbyllur marrëveshja me drejtuesit e katalanasve. Atje sulmuesi shqiptar do të gjejë edhe një tjetër futbollist bashkëkombas, Labinot Kabashin.

Futbollisti 19-vjeçar është një prodhim i akademisë së Barcelonës dhe prej kohësh cilësohet si një prej talenteve më premtues. Megjithatë dëmtimet e shumta e kanë pënguar karrierën e tij, por mbetet ende në kohë për të bërë shpërthimin e madh.

Ndërkohë mbërritja e Manajt te Barcelona B nuk do të jetë shumë e vështirë për sulmuesin sa i përket ambientimit, pasi do të ketë edhe Kabashin që do e ndihmojë në këtë drejtim. Së fundmi ka postuar një foto në rrjetet sociale duke bërë shqiponjën për t’i uruar mirëseardhjen.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Reali bën bllofin, ngec në shtëpi ndaj Celta Vigo/ Buzëqesh Barcelona

Publikuar

-

Këtë sezon, kampioni në La Liga duket se do të vendoset në javët e fundit, pasi gara për titull është mjaft e fortë, mes Barçës dhe Realit të Madridit, i cili hodhi një hap të gabuar këtë javë duke u ndalur në një barazim 2-2 në Bernabeu nga Celta Vigo. Smolov befasoi mijëra të pranishëm […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Video: Vjen goli i barazimit në “Bernabeu”, shënon “Maestro”

Publikuar

-

Me fillimin e pjesës së dytë, Real Madrid ka barazuar shifrat 1-1 ndaj Celta Vigo në Bernabeu. Pas një aksioni të shpejtë të “Los Blancos” dhe disa kombinimeve të bukura brenda zone, ishte Toni Kroos që dërgoi topin në rrjetë duke barazuar kështu rezultatin. /CNA.al

LEXO TE PLOTE

La Liga

Video: Tronditet Reali, pëson gol në shtëpi pas 7 minutash lojë

Publikuar

-

Reali është surprizuar në “Bernabeu” nga Celta Vigo, në ndeshjen që po luhet në këto momente për javën e 24-të të La Ligës. Pas 7 minutash lojë, miqtë shënuan pas një aksioni shumë të bukur me anë të Fedor Smolov, i cili dërgoi topin në rrjetën e Courtois, duke përfituar nga përgjumja e madrilenëve. Reali […]

LEXO TE PLOTE