Connect with Us

Supersfida ndaj Partizanit, Daja i befason të gjithë! Zbulohet si do të rreshtohet Skënderbeu

Sport

Supersfida ndaj Partizanit, Daja i befason të gjithë! Zbulohet si do të rreshtohet Skënderbeu

Publikuar

-

Skënderbeu do të përballet ditën e nesërme me kapionët e Partizanit, në supersfidën e vlefshme për javën e 18-të të Kategorisë Superiore.

Ilir Daja i ka fiksuar tashmë titullarët, ndërsa pritet që ta nisë me skemën 4-2-3-1. Porta i takon Koliçit, ndërsa mbrojtja ka risi. Mungesa e Pëllumbit në krahun e majtë është zëvendësuar kokë më kokë me Eni Imamin, i cili pritet që të debutojë ndaj “demave”. Nëse djathtas vendoset Meksi, në qendër janë Pollozhani me Ditën.

Ky i fundit do të sakrifikohet sërish në prapavijë, duke “zbrazur” mesfushën. Ky repart kthehet në një shqetësim, sidomos kur dihet që nuk luan as Asion Daja.

E megjithatë, trajneri ka menduar që para katërshes së mbrojtjes të aktivizojë Elezin dhe Esienin, të cilët nuk kanë bërë shumë ndeshje së bashku. Edhe pse tekniku 53-vjeçar nuk i ka kursyer elozhet për formën në rritje të 18-vjeçarit nga Shkupi, ky 90-minutësh do të jetë një provë e madhe për të. Në sulm do të jetë Krasniqi, pa harruar mbështetjen e Ndekit, Gripshit dhe Bregut.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: