Connect with Us

U përplas me Memushajn, trajneri i Peskarës e pëson keq

Sport

U përplas me Memushajn, trajneri i Peskarës e pëson keq

Publikuar

-

Trajneri i Peskarës, Daniele Sebastiani ka njoftuar nëpërmjet një deklarate dorëheqjen e tij nga klubi, në të cilin luajnë dy legjionarët tanë, Elhan Kastrati dhe Ledjan Memushaj. Disa ndeshje para dorëheqjes së trajnerit, Memushaj ka pasur një zënkë verbale me teknikun, pas një zëvendësimi të mesfushorit afër fundit të ndeshjes.

Pas asaj zënke, kapiteni i Peskarës përfundoi në stol, si një ndëshkim për kundërshtimin që bëri ndaj trajnerit. Vendimi i këtij të fundit bëri që Memushaj të kërcënonte me largim. Presidenti i klubit ishte ai, që qetësoi gjithçka dhe arriti të bindte vlonjatin të qëndrojë në ekipin e Serie B.

Duke menduar këtë fakt, hidhen dyshime se shkak i largimit të tij është ai konflikt me kapitenin. Në deklaratën e dhënë ai shprehet: “Me keqardhje njoftoj dorëheqjen time të panegociueshme nga pozicioni i trajnerit të Peskarës, duke theksuar se ngjyrat e këtij klubi për mua janë shumë të rëndësishme. Falenderoj shoqërinë që më dha mundësinë të drejtoj këtë ekip dhe një mirënjohje shkon për anëtarët e stafit”.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Nga Balaj te Çikalleshi, Tirana publikon “perlat” e vitit 2012 (video)

Publikuar

-

Tirana këtë verë ka ditëlindjen e 100-të dhe festimet kanë nisur që tani në këto ditë, që po i përjetojmë në karantinë. Mediet sociale janë opsioni më i mirë për të komunikuar me publikun në këtë periudhë dhe Tirana ka vendosur të kthehet pas në kohë, duke publikuar disa nga golat më të bukur mes […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Dy sulmuesit e kampionatit tonë e kalojnë karantinën në mal, bashkë me Elvana Gjatën (video)

Publikuar

-

Futbollistët që jetojnë në periferi kanë më shumë mundësi që të stërviten gjatë kësaj periudhe, ku edhe lëvizja e njerëzve është shumë e kufizuar. Masat e marra për parandalimin e përhapjes së COVID-19 janë të ashpra, kryesisht në qytete. Gjithsesi futbollistët kanë gjetur mënyra dhe vende ku të ushtrohen. Redon Xhixha, sulmuesi i Laçit dhe […]

LEXO TE PLOTE

Sport

As karantina nuk i ndan dot Abazajn dhe Dokën/ Sulmuesi i Kukësit “kuzhinier” posaçërisht për mbrojtësin e bardhebluve (video)

Publikuar

-

Karantina na ka mësuar të bëjmë disa gjëra që më parë i bënim rrallë, ose nuk i bënim fare dhe na ka bashkuar me njerëzit e afërt, duke kaluar kohë të bukura me ta. Kristal Abazaj dhe Albi Doka janë shokë të ngushtë prej vitesh dhe herë pas here kalojnë kohë me njëri-tjetrin. Mesa duket […]

LEXO TE PLOTE