Connect with Us

Dështimi i radhës, Çanit i bën dalje edhe klubi i Serisë C

Kombëtare

Dështimi i radhës, Çanit i bën dalje edhe klubi i Serisë C

Publikuar

-

Edgar Çani nuk po kalon një periudhë të mirë të karrierës dhe pasi mbylli kontratën për shkak të dëmtimeve të njëpasnjëshme në Shqipëri me Partizanin, të njëjtin fat ka pësuar edhe në Itali me skuadrën e Serisë C, Viboneze.

Lojtari, pas aventurës shqiptare, u kthye përsëri në Itali duke shpresuar që të ringjallte atje karrierën. Por pas një fillimi të mirë ai humbi terren pak nga pak duke mos gjetur vazhdimësinë para portës e sidomos në fushën e lojës, i ndalur shpesh nga dëmtimet e njëpasnjëshme. Kështu, pas një viti e gjysmë qëndrimi në radhët e kësaj skuadre, Viboneze bëri të ditur sot se kishet ndërprerë marrëveshjen me futbollistin 30-vjeçar i cili në sezonin aktual nuk kishte luajtur asnjë minutë, pasi kishte qenë i dëmtuar.

Gjatë një viti e gjysmë, Çani koleksionoi 22 ndeshje, por vetëm 741 minuta e 2 gola me skuadrën e tij, para se t’i jepte lamtumirën pa shumë sukses ekipit të Serisë C dhe të nisë kërkimin për një tjetër sistemim.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Berisha: Hysaj më i vështiri, si na ndryshoi jetën Koronavirusi

Publikuar

-

Nga

Profili në “Instagram” apo çdo rrjet social është shpesh treguesi kryesor për shumëçka nga jeta e secilit prej nesh. Po të futesh te llogaria e Etrit Berishës në “Instagram”, ka një oktapod. E pikërisht, si një i tillë mbase në fushë shqiptari është jo me dy, por shumë tentakula që i kanë mjaftuar për ta […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Barcelona nuk e lejoi Labinot Kabashin të luante për Kosovën

Publikuar

-

Nga

Labinot Kabashi ishte ftuar te Kombëtarja e Kosovës si 16 vjeçar. Ai është pjesë e Barcelonës dhe llogaritet si njëri nga yjet e ardhshëm të klubit katalunas. Albert Bunjaki e kishte ftuar Kabashin, kur ky ishte vetëm 16 vjeçar. Labi kishte shkëlqyer në stërvitjet te Kosova dhe ish-trajneri i Dardanëve dëshironte ta inkuadronte të paktën […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Kombëtaren shqiptare e refuzoi, Besnik Hasi: Mund të drejtoj Kosovën

Publikuar

-

Nga

Ish-kapiteni i Kombëtares shqiptare, Besnik Hasi nuk e ka përjashtuar mundësinë që në një ta ardhme ta marrë drejtimin e përfaqësueses së Kosovës. Në një intervistë dhënë emisionit sportiv të KTV “Sporti Total”, ish-trajneri i Anderlehti, Olimpiakosit, Legias, etj, ka vlerësuar lartë ngritjen e Kosovës dhe beson se ka një të ardhme të ndritur. “Me Kosovën […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: