Connect with Us

E bujshme/ Milani në bisedime me shqiptarin që e urrejnë shqiptarët

Seria A

E bujshme/ Milani në bisedime me shqiptarin që e urrejnë shqiptarët

Publikuar

-

Milani e ka nisur vitin 2020 me një ritëm për tu admiruar pasi në katër takime përfshirë edhe Kupën e Italisë ka regjistruar 3 fitore dhe 1 barazim.

Drejtuesit e klubit në këtë merkato janari po mundohen të përforcojnë skuadrën me emra cilësor. Në “lupën” e kuqezinjve është vënë edhe Adnan Januzaj. Këtë lajme ka konfirmuar agjenti i tij Dirk de Vriese në një intervistë për mediat italine.

“Mund të konfirmoj se kemi pasur bisedime me Milanin për transferimin e lojtarit aty. Sigurisht që klienti im do i thoshte “po” një kalimi te kuqezinjtë. Është një mundesi që ai mund të marrë vendin e Susos, në rast se ky i fundit largohet”, u shpreh Dirk de Vriese.

Januzaj po bën mirë në La Liga me skuadrën e Real Sociedatit duke qenë një pikë fikse në formacionin e klubit bask.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

E do dhe Barcelona, Igli Tare blindon “mbretin e asisteve”

Publikuar

-

Nga

 Pas marrëveshjes me Thomas Strakoshën për ta mbajtur bardhekaltër deri në vitin 2025, Igli Tare ka ndjekur të njëjtën strategji edhe me Luiz Alberton. Ky i fundit ka bërë mirë vitet e fundit te Lazio, ndërsa këtë sezon ka shkëlqyer në fushë, duke tërhehur edhe vëmendjen e klubeve të mëdha si Barcelona. Por Tare nuk […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Memushaj përgatitet për rikthimin në fushë: Besoj se do jemi të mbrojtur

Publikuar

-

Nga

Në Itali janë duke menduar për rifillimit e futbollit duke qenë se klubet kanë marrë lejen për të ristartuar stërvitjet më datë 4 maj, ndërsa fundi i majit apo fillimi i qershorit mund t’i gjejë në fushë. Sakaq, në pritje është Serie B, aty ku me Peskarën aktivizohet Ledian Memushaj. Vlonjati i mesfushës shprehet se […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Juventusi bën pazar te Barcelona, do yllin e ekipit

Publikuar

-

Nga

Juventusi interesohet për futbollistin e Barcelonës Serxhi Roberto. Disa media italiane raportojnë se bardhezinjtë kanë piketuar lojtarin katalanas si njërin kandidatëve të mundshëm që mund të operojnë shumë mirë në krahun e djathtë të mbrojtjes, aty ku “Zonja e Vjetër” synon të investojë për të ardhmen. Sipas “Marca”-s, lojtari dhe menaxheri i tij nuk janë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: