Connect with Us

EKSKLUZIVE/ Olsi Rama zbret në tunel dhe kapet me Bruno Ditën për penalltinë e dytë

Sport

EKSKLUZIVE/ Olsi Rama zbret në tunel dhe kapet me Bruno Ditën për penalltinë e dytë

Publikuar

-

Skënderbeu ka fituar sot 3-2 ndaj Partizanit, ndeshje e vlefshme për javën e 18-të të Kategorisë Superiore. Sfida e luajtur në Korçë ka sjellë edhe mjaft polemika, sidomos për vendimet e arbitrit, i cili akordoi 2 penallti të dyshimta në favor të kryeqytetasve.

Sidomos e dyta, e cila u supozua se pati prekje me dorë nga Bruno Dita, por kapiteni i korçarëve e preku topin me kokë.

Pas ndeshjes, drejtori i Partizanit, Olsi Rama, ka zbritur në tunelin e stadumit dhe ka qenë jo pak i nervozuar. Ai është kapur edhe në një moment me Bruno Ditën, të cilit i tregon dhe videon e momentit të penalltisë, siç shihet edhe në foton ekskluzive të CNA.al.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: