Connect with Us

Etrit Berisha hero, bën pritjen e javës në Serinë A dhe shpallet më i miri i ndeshjes

Seria A

Etrit Berisha hero, bën pritjen e javës në Serinë A dhe shpallet më i miri i ndeshjes

Publikuar

-

SPAL-i arriti të fitojë me rezultatin 1-2 në transfertën ndaj Atalantës, për të fituar tre pikë të çmuara dhe për të bërë surprizën. E gjitha kjo ka ardhur edhe falë pritjeve të Etrit Berishës ndaj ish-skuadrës së tij, që nuk i besoi dhe e largoi në momentin më të mirë.

Ndërkohë një mrekulli ishte ajo që gardiani shqiptar bëri ndaj Duvan Zapatës. Pikërisht në sekondat e fundit të takimit, kur pas gjuajtjes që është devijuar edhe nga lojtarët e SPAL-it, topi po shkonte drejt portës, por me instiktet e tij, Berisha e ka dërguar jashtë.

Shumë prej mediave e kanë cilësuar si një mrekulli dhe kanë përgëzuar portierin shqiptar për këtë pritje. Ndërkohë sipas “Tuttomercatoweb” Berisha ishte lojtari i ndeshjes me notën 7.5, më shumë se gjithë të tjerët. /Sport Ekspres/

(Pritja e Etrit Berishës, minuta 3:12)

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

Igli Tare bëhet gati për një super goditje, bën pazar te Barcelona

Publikuar

-

Nga

Igli Tare ka misionin e vështirë të formojë një Lacio të denjë për të shkuar sa më larg sezonin e ardhshëm në Champions League, një kompeticion, të cilin bardhekaltrit nuk e prekin prej dekadash. Kështu, në Romë duhet të vijnë emra me peshë që e njohin mirë atë kompeticion dhe kanë qenë pjesë e pandashme […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Lazio do me çdo kusht Kumbullën, fut mik Thomas Strakoshën

Publikuar

-

Nga

Të marrësh Marash Kumbullën në merkaton e radhës që do të hapet për tregun europian, nuk është e lehtë, aspak. Emri i këtij futbollisti po qarkullon kudo në kampionatet dhe ekipet më të mira, veçse në “Ligue 1”. Nga Dortmundi te Inter dhe Manchester United me Manchester City, duke lënë jashtë listës dhe pa përmendur […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Italia regjistroi numrin rekord të vdekjeve, Tare i befason të gjithë me deklaratën

Publikuar

-

Nga

Igli Tare ka folur për situatën e pazakontë në të cilën gjendet Italia. Në vendin fqinj vazhdon të ketë një numër të madh vdekjesh. Gjatë këtyre ditëve të fundit është pritur edhe përmirësimi i situatës, por që nuk po ndodh kurrë. Italia ka publikuar vetëm para pak minutash shifrën zyrtare dhe atje numërohet rekordi më […]

LEXO TE PLOTE