Connect with Us

Foto/ Ja si ndryshon renditja pas 3 ndeshjeve të para të javës së 18-të

Super Liga

Foto/ Ja si ndryshon renditja pas 3 ndeshjeve të para të javës së 18-të

Publikuar

-

Janë luajtur sot 3 ndeshjet e para për javën e 18-të, të cilat janë edhe të parat për këtë vit. Vllaznia fitoi në Shkodër 2-0 ndaj Flamurtarit, goli i dytë i shënuar nga Hygor ishte brilant.

Në “Niko Dovana”, vendosi një gol i Turkaj në minutën e 53′ për t’i dhënë 3 pikët kurbinasve. Martini dhe Teuta e nisin vitin me humbje, ndëra Cungu dhe Laçi në mënyrën më të mirë.

Në Korçë pamë një super ndeshje, aty ku Skënderbeu fitoi 3-2 ndaj Partizanit. Patëm përmbysje, raste të diskutueshme, penallti, karton i kuq, me pak fjalë të gjitha që mund të ketë një super ndeshje.

Renditja provizore pas 3 ndeshjeve të para të javës së 18-të është si më poshtë:

/CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Nga Balaj te Çikalleshi, Tirana publikon “perlat” e vitit 2012 (video)

Publikuar

-

Tirana këtë verë ka ditëlindjen e 100-të dhe festimet kanë nisur që tani në këto ditë, që po i përjetojmë në karantinë. Mediet sociale janë opsioni më i mirë për të komunikuar me publikun në këtë periudhë dhe Tirana ka vendosur të kthehet pas në kohë, duke publikuar disa nga golat më të bukur mes […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Dy sulmuesit e kampionatit tonë e kalojnë karantinën në mal, bashkë me Elvana Gjatën (video)

Publikuar

-

Futbollistët që jetojnë në periferi kanë më shumë mundësi që të stërviten gjatë kësaj periudhe, ku edhe lëvizja e njerëzve është shumë e kufizuar. Masat e marra për parandalimin e përhapjes së COVID-19 janë të ashpra, kryesisht në qytete. Gjithsesi futbollistët kanë gjetur mënyra dhe vende ku të ushtrohen. Redon Xhixha, sulmuesi i Laçit dhe […]

LEXO TE PLOTE

Sport

As karantina nuk i ndan dot Abazajn dhe Dokën/ Sulmuesi i Kukësit “kuzhinier” posaçërisht për mbrojtësin e bardhebluve (video)

Publikuar

-

Karantina na ka mësuar të bëjmë disa gjëra që më parë i bënim rrallë, ose nuk i bënim fare dhe na ka bashkuar me njerëzit e afërt, duke kaluar kohë të bukura me ta. Kristal Abazaj dhe Albi Doka janë shokë të ngushtë prej vitesh dhe herë pas here kalojnë kohë me njëri-tjetrin. Mesa duket […]

LEXO TE PLOTE