Connect with Us

Humbja ndaj Skënderbeut, shpërthejnë keq tifozët e Partizanit: Jeni për mbijetesë

Sport

Humbja ndaj Skënderbeut, shpërthejnë keq tifozët e Partizanit: Jeni për mbijetesë

Publikuar

-

Pavarësisht ndryshimit të trajnerit, Partizani e ka nisur vitin 2020 me humbje në Korçë. Humbja 3-2 përballë Skënderbeut, i cili është penalizuar të marrë pjesë në kompeticionet europiane nuk është përtypur lehtë nga tifozët e kuq, të cilët kanë shpërthyer në kritika në rrjetet sociale.

Rrjedha e ndeshjes dhe loja e kampionëve të Shqipërisë nuk i ka kënaqur aspak tifozët e Partizanit, aq sa disa prej tyre shprehen se ekipi nuk do të arrijë as të marrë pjesë në kompeticionet europiane. Shënjestër e kritikave kryesisht janë lojtarët e Partizanit.

KOMENTET:

“Me këta lojtar as Europën nuk zini dot, jo më titullin. Sulmi 0, mbrojtja 0, mesfusha 0.”

“Një dyzinë me sulmues, 0 gola”.

“Për mbijetesë. Turp! Me këtë lojë shumë shpejt do jeni për mbijetesë!”

“Për pushime kanë qenë në Turqi këta se s’besoj të kenë bërë stërvitje. Me këtë gjendje që janë,këta përtojnë të bredhin”

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: