Connect with Us

Imami zë vendin e Pëllumbit, zbulohet formacioni i Skënderbeut sot ndaj Partizanit

Sport

Imami zë vendin e Pëllumbit, zbulohet formacioni i Skënderbeut sot ndaj Partizanit

Publikuar

-

Skënderbeu mbyll përgatitjet në pritje të ndeshjes së parë të këtij viti, ku përballë do të ketë Partizanin. Bardhekuqtë ditën e djeshme, në seancën e fundit stërvitore, i kanë dhënë dorën e fundit punës për të sjellë gati ekipin në kushte ndeshjeje.

Duke sfiduar edhe temperaturat e ulëta që mbizotëruan dje në Korçë, trajneri i Skënderbeut ka mbajtur ekipin për më shumë se 70 minuta në punë intensive, duke zbardhur edhe formacionin që do të zbresë në fushë.

Pa shumë ndryshime dhe me Eni Imamin titullar pritet që të jetë Skënderbeu i parë i këtij viti në fushë. Ish-lojtari i Tiranës pritet të luajë në një rol të ri, në të majtë të mbrojtjes.

Për këtë takim trajneri Daja do të vuajë edhe mungesën e Asjon Dajës dhe Pëllumbit. Elezi dhe Taipi janë në balotazh për një vend, gjë e cila do të zgjidhet para fillimit të ndeshjes nga trajneri./Panorama Sport

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: