Connect with Us

Ka krijuar një Vllazni të frikshme, Jonuz befason me deklaratën e tij pas fitores me Flamurtarin

Sport

Ka krijuar një Vllazni të frikshme, Jonuz befason me deklaratën e tij pas fitores me Flamurtarin

Publikuar

-

Flamurtari vazhdon të njëjtën gjëndje të vështirë, teksa e ka humbur përballjen e parë zyrtare për vitin 2020. Këtë herë në transfertë ndaj Vllaznisë në shifrat 2-0, ndërsa vlonjatët nuk e kanë marrë ende fitoren e parë në këtë kampionat. Trajneri i shkodraneve  për “Supersport” tha:

“Është shumë e rëndësishme që ta fillojmë me tre pikët sepse është gjithmonë e vështirë pas mbarimit të fazës dhe kemi marrë lojtarë të rinjë. Pata problem gjatë lojës për Ramadanin dhe Krymin, ndërsa Hygor na erdhi para dy ditësh.

Të gjithë tifozët shqiptarë e dinë situatën e Flamurtarit dhe ata erdhën këtu për të bërë një lojë të mirë. Ne duhet të luajmë të qetë dhe pa nervozizëm. Kemi shumë opsione dhe alternative për të punuar me skuadrën. Hristov? Vjen nga një vend tjetër dhe e ka të vështirë që të përshtatet, ka bërë vetëm 8 stërvitje. Hygori ishte shumë i rëndësishëm për ne dhe është mësuar që të luajë në Shkodër”.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Presidenti i klubit e la në mes të katër rrugëve/ Mbrojtësi i Kombëtares nuk trishtohet: Zoti ka një plan për të gjithë

Publikuar

-

Koronavirusi ka shkatuar një krizë të madhe ekonomike dhe klubi i Sionit ishte ndër të parët që reagoi. Zviceranët i kërkuan lojtarëve të pranonin uljen e rrogave (12350 franga zvicerane, shifër kjo e vlefshme me atë që jepet nga sigurimet shoqërore kur je i papunë), opsion që u kundërshtua nga një pjesë prej tyre. Drejtuesit […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Rama flet për “Tuttosport”: Ja pse bëj tifo për Juven/ Ronaldo dhe Buffon nuk e harrojnë kurrë se nga kanë ardhur

Publikuar

-

Edi Rama i “pushtoi” italianët në dy minuta e njëzet sekonda. Me një gjest shumë fisnik, natyrisht. Kryeministri shqiptar ka dërguar 30 mjekë në ndihmë të fqinjit tonë të përtej Adriatikut, “tridhjetë anëtarë të ushtrisë sonë të vogël me rroba të bardha”, siç vetë Rama i thërret. “Ne nuk jemi të pasur, por as nuk […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Nga Balaj te Çikalleshi, Tirana publikon “perlat” e vitit 2012 (video)

Publikuar

-

Tirana këtë verë ka ditëlindjen e 100-të dhe festimet kanë nisur që tani në këto ditë, që po i përjetojmë në karantinë. Mediet sociale janë opsioni më i mirë për të komunikuar me publikun në këtë periudhë dhe Tirana ka vendosur të kthehet pas në kohë, duke publikuar disa nga golat më të bukur mes […]

LEXO TE PLOTE