Connect with Us

Klubi i madh shqiptar i befason të gjithë, zyrtarizon ish-sulmuesin e Milanit

Seria A

Klubi i madh shqiptar i befason të gjithë, zyrtarizon ish-sulmuesin e Milanit

Publikuar

-

Dinamo nuk ka të ndalur në merkato. Skuadra kryeqytetase e cila militon në Kategorinë e Parë, Grupi A, ka zyrtarizuar një tjetër afrim në merkato. Bëhet fjalë për futbollistin italian, Mateo Ortolini. 19-vjeçari në të kaluarën ka qenë pjesë edhe e moshave të Milanit, ndërkohë që së fundmi është aktivizuar te ekipi grek i Acharnaikos.

Lajmi për firmosjen e sulmuesit, është bërë zyrtarë nga vetë klubi nëpërmjet një njoftimi në faqen zyrtare.

NJOFTIMI I KLUBIT:

Zyrtare/ Matteo Ortolani është lojtari më i ri i Dinamos.

I mbërritur pak ditë më parë në Tiranë, ai ka gjetur gjuhën e përbashkët me drejtuesit e klubit dhe do të jetë pjesë e bluve në vazhdim.
19-vjeçari italian luan në pozicionin e sulmuesit dhe vjen nga ekipi grek i Acharnaikos. Më herët në sektorin e të rinjve ka qënë pjesë e moshave të Milan, Ternana dhe Cuneo.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

Verona nuk pyet për krizën, i rrit çmimin Marash Kumbullës

Publikuar

-

Nga

Marash Kumbulla padyshim është një nga zbulimet më të mëdha në Serie A këtë sezon, teksa po tregon paraqitje të shkëlqyera me Veronën. Pikërisht për shkak të këtyre paraqitjeve, në gjurmët e futbollistit janë vënë disa ekipe të mëdha, që kërkojnë ta marrin shqiptarin. Skuadra si Çelsi, Interi, Napoli, Evertoni, Lajpcigu dhe Fiorentina e ndjekin […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

“Anulimi i sezonit të Serisë A do të ishte një katastrofë”, Igli Tare i befason të gjithë me deklaratën

Publikuar

-

Nga

Nëse sezoni aktual i Serisë A anulohet për shkak të shpërthimit të koronavirusit do të ishte një “katastrofë”, sipas drejtorit sportiv të Lazio, Igli Tare. Kampionati italian është pezulluar pafundësisht për shkak të krizës Covid-19, me lojtarët dhe stafet nga të gjitha klubet që janë në izolim në përputhje me rregullat e reja të qeverisë. […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Kasano mashtron keq gazetarin italian, por më pas del blof

Publikuar

-

Nga

Kasano ka bërë një mashtrim vërtet të ulët në intervistën e fundit të dhënë, duke folur për Ronaldo Nazarion, atë fenomenin. Duke e ditur që njerëzit i duan historitë me prapaskena dhe që tregojnë kampionët e hershëm, Kasano e ka shfrenuar imagjinatën, duke e shpikur vetë një të tillë. Po humbisnim 1-0 kundër Deportivos. Ata […]

LEXO TE PLOTE