Connect with Us

Laçi i bëri gjëmën në shtëpi/ Martini: Ja çfarë do të bëjmë pas kësaj humbjeje

Sport

Laçi i bëri gjëmën në shtëpi/ Martini: Ja çfarë do të bëjmë pas kësaj humbjeje

Publikuar

-

Trajneri i Teutës, Edi Martini, nuk e fshehu zhgënjimin pas humbjes 0-1 ndaj Laçit. Numri një i stolit durrsak tha se kundërshtari e meritonte fitoren dhe se ekipi i tij, do të nxjerrë mësime.

REZULTATI – “Patjetër, pas dy ndeshjeve, ndeshja me Laçin ishte detyrim fitorja. E dinim çfarë ekipi kishim përballë, një ekip simpatik. Jemi të zhgënjyer, por Laçi e meritoi fitoren”.

COULIBALY – “Normalisht, ishim përgatitur që Coulibaly të ishte pjesë e formacionit. Edhe lojtarët që nuk ishin menduar për të luajtur, e nisën nga fillimi dhe u gjetën të papërgatitur. Normalisht, ky nuk është justifikim, por ne nxjerrim mësime, nxjerrim mësime”.

MERKATO – “Coulbaly dhe Hebaj kanë ardhur sulmues. Gjithsesi, sot nuk ishin asnjëri. Të paktën Coulibaly pritej në formacion, por ishte e pamundur që të federohej sot. Mendojmë se deri në fund të muajit, të kemi përmirësime dhe në reparte të tjera”.

NDËRPRERJE – “Do ishte mirë që të mos ndërpritej kampionati, pasi kishim moralin lart. Megjithatë, kjo gjë nuk është në dorën tonë dhe çfarë ka ikur, ka ikur, ne duhet të shohim përpara”.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Merr fund votimi, Tirana zgjedh futbollistin më të mirë të shekullit

Publikuar

-

Nga

Klubi i Tiranës mbylli sondazhin për “futbollistin më të mirë bardheblu në 100 vite histori” të 24 herë kampionëve të Shqipërisë. Në faqen zyrtare, Tirana publikoi si fitues emrin e ikonës bardheblu Arben Minga si lojtari më i mirë dhe më i preferuar në historinë e klubit kryeqytetas. Ky sondazh ishte ëelur para 10 ditësh […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Lojtari i Partizanit e pranon hapur: Më duan në Azerbajxhan, do largohem

Publikuar

-

Nga

Futbollisti i Partizanit i huazuar te Besa Lukas Kardozo zbuloi së fundmi se ka marrë një ofertë nga një klub i Azerbajxhanit. Në një intervistë për median sportive azere “apasport”, sulmuesi brazilian theksoi se do të rishikojë mundësinë për të luajtur për “të kuqtë” në fund të sezonit. Ai shton se nëse drejtuesit e 16-herë […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Braçe i përvishet sërish Dukës: Shit Bently-n meqë të dhimbset futbolli, ose pagaj me fitimin tënd nga Digitalbi

Publikuar

-

Nga

Debati mes zv/kryeministrit Erion Braçe dhe presidentit të FSHF-së Armand Duka rreth dhënies së ndihmës financiare të shtetit për klubet e futbollit shqiptar ka vazhduar sot me kundërpërgjigjen e zyrtarit të qeverisë. Braçe i bëri thirrje kreut të FSHF-së që “të shesë automjetin e tij Bentli për të siguruar para që do të shkojnë si […]

LEXO TE PLOTE