Connect with Us

Legjenda Sokol Kushta, thumbon keq Andi Lilën

Kombëtare

Legjenda Sokol Kushta, thumbon keq Andi Lilën

Publikuar

-

Sokol Kushta ka lëshuar “thumba” në drejtim të Sindikatës së Futbollistëve e drejtuar nga Andi Lila për mënyrën e funksionimit. I ftuar në studion e “Procesit Sportiv”, legjenda e futbollit shqiptar ka folur për disa tema të rëndësishmë në Shqipëri. Një nga temat kryesore ishte Flamurtari, Ligji i Sportit por më pas u ndalën edhe tek të drejtat e futbollistëve dhe Sindikata.

I ngacmuar nga drejtuesi i emisionit Ed Manushi se përse nuk bëhej pjesë e Sindikatës, Kushta reagoi duket thënë se nuk e “fërkonte dot kurrizin e Presidentit”.

“Po çne në sindikatë unë njëherë. Po unë s’fërkoj dot kurrizin e Presidentit. Sindikata është e pavaruar apo e varur? E varur nga presidenti apo jo unë nuk e di? Në momentin që Lila është pro presidentit apo me presidentët është i varur. Dhe mua nuk më pëlqen. Ai duhet të jetë në oponencë me Presidentin në momentin që dy lojtarë të atij janë pa paguar të bëjë ndalimin”, ka thënë Kushta.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Grekët çmenden pas sulmuesit shqiptar: Ngjason me Ibrahimovic

Publikuar

-

Nga

Mbrëmja e sotme do të jetë shumë e rëndësishme për talentin shqiptar, Emiliano Bullari. Një emër shumë i dëgjuar për tifozët shqiptarë, ndërsa ka dalë nga akademia e Olimpiakosit. Greqia bëri gjithçka për ta marrë, ndërsa Shqipëria doli nga vetja si rrallëherë, për t’i ofruar një vend te U-21 një sulmuesi që ishte vetëm 17-vjeç. […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

“Bomba” e trajnerit serb: Për asgjë në botë nuk do ta drejtoja Kosovën

Publikuar

-

Nga

Zgjedhja që futbollisti i ri serb, Ilija Iviç bëri, që të përfaqësojë Kosovën U-19, nuk është prituar aspak mirë në shtetin serb. Të shumtë kanë qenë ata që kanë dalë kundër këtij vendimi të lojtarit, teksa së fundmi edhe trajneri i Vojvodinës, Nenad Lalatoviç, është shprehur se për asgjë në botë nuk do të zgjidhte […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Barcelona e përgjysmuar, shans ideal për Manajn

Publikuar

-

Nga

Barcelona e pagoi shumë shtrenjtë barazimin e arritur në “San Paolo” kundër Napolit. Ekipi katalanas u kthye nga Italia me dy lojtarë të pezulluar për shkak të kartonëve dhe një të dëmtuar. Vazhdojnë problemet për Kike Setienin, i cili duhet të bëjë “shpikje” për të ndërtuar një formacion. Serxho Buskets shkoi në Napoli me rrezikun […]

LEXO TE PLOTE