Connect with Us

Mbyllen 45 minutat e para/ Rrjeta të paprekua në Durrës, 3 gola dhe karton i kuq në Korçë

Sport

Mbyllen 45 minutat e para/ Rrjeta të paprekua në Durrës, 3 gola dhe karton i kuq në Korçë

Publikuar

-

Janë mbyllur 45 minutat e para në dy ndeshjet e javës së 18-të të Superiores. Në “Niko Dovana”, Teuta dhe Laçi e mbyllën pjesën e parë në barazim të bardhë. Rastet për gola ishin me pikatore nga të dy ekipet.

Në Korçë po luhet një ndeshje spektakolar, ku po ndodh gjithçka. Skënderbeu përmbysi golin e avantazhit të Partizanit brenda pjesës së parë. Të kuqtë shënuan të parët më Telushin nga penalltia, pas prekjes së topit me dorë nga Pollozhani.

5 minutat e fundit të pjesës së parë janë spektakolare. Në minutën e 39′, Partizani mbetet me 10 lojtarë, pasi Ron Broja merr kartonine dytë të verdhë brenda pak minutash. Në minutën e 43′ vjen goli i barazimit, Bitri dërgon topin në portën e tij pas harkimit të Ndeki.

Sërish Ndeki bëhet protagonist dhe pas krosimit të tij, këtë herë ishte Blerim Krasniqi që dërgoi topin në rrjetë në minutën e parë shtesë të pjesës së parë. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: