Connect with Us

Merkato/ Interi godet sërish, transferon “dashurinë” e vjetër të Conte-s

Seria A

Merkato/ Interi godet sërish, transferon “dashurinë” e vjetër të Conte-s

Publikuar

-

Inter vazhdon afrimet në merkaton e janarit. Pas zyrtarizimit të Ashley Young nga Manchester United, tashmë klubi zikaltër është shumë pranë mesfushorit, Victor Moses. Futbollisti me origjinë nga Nigeria, mbërriti mbrëmjen e djeshme në Milano dhe përfundoi me sukses vizitat mjekësore sot në mëngjes.

Moses këtë sezon është aktivizuar tek Fenerbahce dhe tashmë destinacioni i tij i radhës është Seria A. 29-vjeçari kaloi në formë huazimi në Turqi nga blutë e Chelsea, pasi nuk kishte më një vend titullari për të në formacionin e Lampard.

Këtë herë klubi zikaltër nuk u shfaq shumë në rrjetet sociale për afrimin e Moses, pas problemeve me Politanon dhe Spinazoolën. Deri më tani nuk ka asnjë foto të Victor me fanellën e Inter, edhe pse ditën e djeshme në një hotel në Milano ka firmosur kontratën me drejtuesit intersitë. Tashmë ka mbetur vetëm zyrtarizimi dhe prezantimi i tij dhe më pas Moses do të konsiderohet si blerja më e fundit e Inter në këtë merkato.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

Coronavirusi tremb UEFA-n/ Mbledhje urgjente për ndeshjen e Interit

Publikuar

-

Coronavirus pa pushtuar Italinë dhe situata në shtetin fqinj paraqitet shumë alarmante. Zona e Lombardisë është edhe rajoni më i prekur, me mbi 89 të prekur nga ky virus i tmerrshëm. 4 ndeshje të Serie A janë shtyrë ditën e sotme, përfshirë edhe Inter-Sampdoria. Pavarësisht se futbolli kalon në plan të dytë në këto momente, […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

VIDEO/ Do e kishte zili edhe Ronaldo, Hysaj realizon supergol me gjysëm roveshatë

Publikuar

-

Nga

Napoli ka nisur të përgatisë ndeshjen e parë kundër Barcelonës që do të zhvillohet në mesjavë. Por në stërvitjen e napoletanëve nuk ka munguar as magjia e ardhur nga këmbët e Elseid Hysajt. Menaxheri i shkodranit është shprehur se Gattuso i ka rikthyer edhe njëherë besimin mbrojtësit, që është rikthyer në nivelet e epokës së […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Tifozët e Milanit e teprojnë, i urojnë vdekjen ose coronavirusin ish-yllit të tyre

Publikuar

-

“Astori vdiq keq… Ishalla sa më shpejt e shoqëron! Kopil famëkeq!”… Ka qenë ky mesazhi që një tifoz (pseudo më saktë) i ka dërguar Patrick Cutrones pas ndeshjes Fiorentina-Milan në Firence, ku sulmuesi i bë pjesë e episodit të penalltisë së fituar ndaj Romagnolit. Episod që vendosi ndeshjen pasi nuk ishte 11-të metërsh por më […]

LEXO TE PLOTE