Connect with Us

Nuk ka rinovuar ende kontratën, Reja befason me lëvizjet e fundit

Kombëtare

Nuk ka rinovuar ende kontratën, Reja befason me lëvizjet e fundit

Publikuar

-

Trajneri Reja ende nuk ka nënshkruar me Federatën Shqiptare të Futbollit, ose më saktë ende nuk është zyrtarizuar rinovimi i kontratës me italianin. Më parë ai e ka shprehur se kanë rënë dakord për të vijuar bashkëpunimin, por duhet edhe firma në kontratë.

Pavarësisht kësaj trajneri vijon punën dhe sot do të jetë në Tiranë për një takim pune. Reja ka planifikuar disa mbledhje me Sektorin e Ekipeve Kombëtare. Italiani do të bisedojë nga afër me trajnerët e kombëtareve të moshave.

Një takim që është kthyer në një zakon, me synim që edhe te moshat të luhet njëlloj si ekipi kombëtar A. Synimi është që lojtarët e rinj të jenë sa më të gatshëm për trajnerin Reja, në momentin që ai do të ketë nevojë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Grekët çmenden pas sulmuesit shqiptar: Ngjason me Ibrahimovic

Publikuar

-

Nga

Mbrëmja e sotme do të jetë shumë e rëndësishme për talentin shqiptar, Emiliano Bullari. Një emër shumë i dëgjuar për tifozët shqiptarë, ndërsa ka dalë nga akademia e Olimpiakosit. Greqia bëri gjithçka për ta marrë, ndërsa Shqipëria doli nga vetja si rrallëherë, për t’i ofruar një vend te U-21 një sulmuesi që ishte vetëm 17-vjeç. […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

“Bomba” e trajnerit serb: Për asgjë në botë nuk do ta drejtoja Kosovën

Publikuar

-

Nga

Zgjedhja që futbollisti i ri serb, Ilija Iviç bëri, që të përfaqësojë Kosovën U-19, nuk është prituar aspak mirë në shtetin serb. Të shumtë kanë qenë ata që kanë dalë kundër këtij vendimi të lojtarit, teksa së fundmi edhe trajneri i Vojvodinës, Nenad Lalatoviç, është shprehur se për asgjë në botë nuk do të zgjidhte […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Barcelona e përgjysmuar, shans ideal për Manajn

Publikuar

-

Nga

Barcelona e pagoi shumë shtrenjtë barazimin e arritur në “San Paolo” kundër Napolit. Ekipi katalanas u kthye nga Italia me dy lojtarë të pezulluar për shkak të kartonëve dhe një të dëmtuar. Vazhdojnë problemet për Kike Setienin, i cili duhet të bëjë “shpikje” për të ndërtuar një formacion. Serxho Buskets shkoi në Napoli me rrezikun […]

LEXO TE PLOTE