Connect with Us

“Sa gjuajtje bënë në portë?!” Ish-sulmuesi i Partizanit tallet keq me kampionët

Sport

“Sa gjuajtje bënë në portë?!” Ish-sulmuesi i Partizanit tallet keq me kampionët

Publikuar

-

Përveç humbjes kundër Skënderbeut, sërish reparti sulmues i Partizanit nuk tregon se është në gjendje të shënojë. Për ish-futbollistin e të kuqve Edmond Dosti, një kritik i vazhdueshëm për merkaton e kampionëve të Shqipërisë.Dosti kritikon faktin se asnjë prej sulmuesve të Partizanit Solomon dhe Braun nuk kryen asnjë goditje drejt portës. Mungesa e një sulmuesi cilësor po ndikon këtë sezon dhe te rezultatet e kampionëve të vendit.

Mesazhi i Edmond Dostit:

Një Partizan që luajti mirë 30 min, por me daljen me karton të kuq, mu duk sikur Partizanit iu prishën ekuilibrat. Deri këtu ‘ok’.

Por, a mundet kush të më thote sa gjuajtje bën në portë sulmuesit tanë që fitojnë jo pak dhe si mundet të fitosh ndeshjet?! Jo, kështu jo! PMTP.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Presidenti i klubit e la në mes të katër rrugëve/ Mbrojtësi i Kombëtares nuk trishtohet: Zoti ka një plan për të gjithë

Publikuar

-

Koronavirusi ka shkatuar një krizë të madhe ekonomike dhe klubi i Sionit ishte ndër të parët që reagoi. Zviceranët i kërkuan lojtarëve të pranonin uljen e rrogave (12350 franga zvicerane, shifër kjo e vlefshme me atë që jepet nga sigurimet shoqërore kur je i papunë), opsion që u kundërshtua nga një pjesë prej tyre. Drejtuesit […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Rama flet për “Tuttosport”: Ja pse bëj tifo për Juven/ Ronaldo dhe Buffon nuk e harrojnë kurrë se nga kanë ardhur

Publikuar

-

Edi Rama i “pushtoi” italianët në dy minuta e njëzet sekonda. Me një gjest shumë fisnik, natyrisht. Kryeministri shqiptar ka dërguar 30 mjekë në ndihmë të fqinjit tonë të përtej Adriatikut, “tridhjetë anëtarë të ushtrisë sonë të vogël me rroba të bardha”, siç vetë Rama i thërret. “Ne nuk jemi të pasur, por as nuk […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Nga Balaj te Çikalleshi, Tirana publikon “perlat” e vitit 2012 (video)

Publikuar

-

Tirana këtë verë ka ditëlindjen e 100-të dhe festimet kanë nisur që tani në këto ditë, që po i përjetojmë në karantinë. Mediet sociale janë opsioni më i mirë për të komunikuar me publikun në këtë periudhë dhe Tirana ka vendosur të kthehet pas në kohë, duke publikuar disa nga golat më të bukur mes […]

LEXO TE PLOTE