Connect with Us

Skënderbeu-Partizani, formacionet zyrtare/ Sormani e nis me ndryshime, Daja hedh në fushë më të mirët

Sport

Skënderbeu-Partizani, formacionet zyrtare/ Sormani e nis me ndryshime, Daja hedh në fushë më të mirët

Publikuar

-

Adolf Sormani e nis me një surprizë në formacion kundër Skënderbeut. Italiani ka zgjedhur në mesfushë Besnik Feratin, të riun që Partizani as e federoi në pjesën e parë të kampionatit. Mesfushori shqiptar nga Maqedonia do të luajë krah Telushit dhe Brojës.

Sa i takon rreshtimit të Skënderbeut, Elezi ka fituar pikë gjatë fazës përgatitore dhe me Taipin do luajë në mesfushë. Në linjën e majtë të mbrojtjes aktivizohet Eni Imami, prurja e vetme e korçarëve në merkaton e janarit.

Formacioni i Skënderbeut: Koliçi, Meksi, Dita, Pollozhani, Imami, Taipi, Elezi, Ndecky, Gripshi, Bregu, Krasniqi. Trajner: Ilir Daja.

Formacioni i Partizanit: Hoxha, Idrizaj, Bitri, Belica, Trashi, Broja, Telushi, Ferati, Bardhi, Çinari, Solomon. Trajner: Renaldo Kalari

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

VIDEO/ Uzuni dhe Kastrati dhurojnë spektakël në kampionat

Publikuar

-

Nga

Lokomotiva e Zagrebit ka luajtur ditën e sotme takimin e javës së 24-t të kampionatit kroat, të cilën e fituan me shifrat 0-2 kundër Inter Zapresiç. Protagonistë në sigurimin e këtyre 3 pikëve kanë qenë edhe dy futbollistët shqiptarë, Kastrati dhe Uzuni. Sulmuesi i dardanëve do të ishte ai që do të shënonte golin e […]

LEXO TE PLOTE

Sport

“Gol line technology”, ja stadiumi i vetëm shqiptar ku është instaluar

Publikuar

-

Nga

Futbolli i ditëve të sotme ka përqafuar gjithnjë e më shumë teknologjinë, por sërish polemikat nuk janë shmangur. Penallti, kontakte, prekje apo jo prekje të sferës, apo edhe goli po apo jo i shënuar diskutohen shumë. Mirëpo, për të paktën një gjë, në ditët e sotme siguria është më shumë sesa maksimale nëse sfera e […]

LEXO TE PLOTE

Sport

E bujshme/ Legjenda e Rejnxhërs nuk i kursen lëvdatat për yllin shqiptar

Publikuar

-

Nga

Florian Kamberi i ka bërë të gjithë për vete në klubin e Rejnxhërs, në të cilin u transferua vetëm në merkaton e janarit nga Hibernian. Megjithatë, koha e shkurtër në dispozicion dhe ndeshjet e pakta, nuk kanë qenë një pengesë për sulmuesin shqiptar i cili ka treguar aftësitë e tij duke marrë komplimente nga trajneri […]

LEXO TE PLOTE