Connect with Us

Teuta-Laçi, firmacionet zyrtare/ Cungu e Martini surprizojnë me të zgjedhurit e tyre

Sport

Teuta-Laçi, firmacionet zyrtare/ Cungu e Martini surprizojnë me të zgjedhurit e tyre

Publikuar

-

Teuta dhe Laçi përballen prej orës 17:00, ndërkohë që janë zbuluar edhe formacionet e të dyja ekipeve. Martini ia ka besuar sulmin një të riu, Lorenco Vilës, ndërkohë që rikthehet Cyrbja titullar. Kapitenin Arapi e zëvendëson Shkalla.

Ndryshime edhe te Laçi, me Grecën dhe Rapon që e nisin nga fillimi. I pari si sulmues i majtë, kurse i dyti në mbrojtje. Mungon Xhxiha i pezulluar, kurse Domgjoni është preferuar para Gjonit në qendër të mbrojtjes.

Formacioni i Teutës: Frashëri, Todorovski, Hoxha, Shkalla, Kouros, Aleksi, Avdyli, Kallaku, E. Vila, Cyrbja, L. Vila,  Trajner: Edi Martini

Formacioni i Laçit: Stajila, Fangaj, Ignjatovic, Domgjoni, Rapo, Shehu, Deliu, Lushkja, Teco, Greca, Nëabueze. Trajner: Armando Cungu

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BundesLiga

E çuditshme/ Koronavirusi “ndihmon” Borussian e Dortmundit! Ja motivi

Publikuar

-

Nga

Borussia Dortmund, ashtu si shumë skuadra të tjera në Gjermani, është kthyer të stërvitet në fushë. Sigurisht, rregulla strikte: maksimumi dy futbollistë, në distancë, nuk lejohet hyrja në dhomat e zhveshjes. Por, pauza ose ndalesa e detyruar dhe këto stërvitje të personalizuara mund t’i japin mundësi Marco Reus që të kthehet në fushë kur të […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Shefi i arbitrave i drejtohet Edi Ramës: Duhet të keni më respekt për sportistët

Publikuar

-

Nga

Shefi i sektorit të arbitrave në FSHF Sokol Jareci i bëri apel kryeministrit Edi Rama që të ndihmojë klubet e futbollit në Shqipëri, ku njësoj si në të gjithë vendet e tjera të botës, ndërprerja e aktiviteteve sportive prej koronavirusit ka rritur dëmin financiar te klubet. Deklaratës së kreut të qeverisë se klubet e futbollit […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Vangjeli: Çdo gjë do rregullohet, ja si e kaloj ditën

Publikuar

-

Nga

Kristi Vangjeli është një nga titullarët e padiskutueshëm të Tiranës këtë sezon. Në një prononcim të shkurtër për “Panorama Sport”, mbrojtësi i bardhebluve foli për situatën aktuale në shqipëri. Pranon se në këtë moment është shumë e vështirë për të folur për futboll, apo diçka tjetër veç Koronavirusit. “Situata duket tejet e vështirë dhe ne […]

LEXO TE PLOTE