Connect with Us

Tirana bën gati surprizën e mdhe në merkato

Sport

Tirana bën gati surprizën e mdhe në merkato

Publikuar

-

Tirana ka larguar dy lojtarë nga reparti i mbrojtjes. Edhe pse në organikën aktuale, emrat nuk mungojnë, klubi është vënë në lëvizje për të afruar një futbollist cilësor.

Sigurisht, edhe sugjerimet nuk kanë munguar. Siç ndodh shpesh gjatë periudhës së merkatos. Mirëpo, nga skuadra kryeqytetase bëhet me dije se Tirana do të bëjë lëvizje, vetëm në momentin që do të gjejë një futbollist i cili ofron të bëjë diferencën në raport me elementet aktualë në skuadër. Për momentin, Gentian Muça dhe Kristi Vangjeli janë propozuar si dyshja titullare në qendër të mbrojtjes.

Si alternativë, qëndron Tefik Osmani, por pse jo edhe Erion Hoxhallari që ka treguar se mund të luajë në këtë rol. Për linjën e djathtë, Albi Doka dhe gjithashtu Kristi Vangjeli kompletojnë linjën.

Elementë nga akademia janë gjithashtu garanci për emergjencën por edhe për të ardhmen. Në të majtë, krahas Hoxhallarit, Tirana ka tashmë të sprovuar edhe Marsel Ismajlgecin. Kësisoj, klubi duket se ka vendosur që në hyrje të bëjë vetëm afrime të goditura, jo vetëm për të shtuar numrin.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: