Connect with Us

Vetëm 1 gol në “Niko Dovana”/ Teuta e nis vitin me humbje, Laçi me këmbë të mbarë

Super Liga

Vetëm 1 gol në “Niko Dovana”/ Teuta e nis vitin me humbje, Laçi me këmbë të mbarë

Publikuar

-

Është mbyllur takimi mes Teutës dhe Laçit në Durrës, me kurbinasit që kanë marrë një fitore 0-1 në transfertë. Ka mjaftuar një gol nga 24 vjeçari, Rudolf Turkaj në pjesën e dytë, që të besuarit e Cungut të marrin pikët e plota në një fushë të vështirë.

Pjesa e parë ishte me raste nga të dyja skuadrat, por asnjë konkretizim me gol. Lufta më e fortë u bë në mesfushë, aty ku Laçi tregoi disi superioritet. Në pjesën e dytë, do të vinte dhe goli i vetëm i takimit.

Në minutën e 53-të, braziliani Teco krosoi nga goditja e këndit dhe pas një devijimi me kokë, Turkaj është i lirë në shtyllën e dytë dhe nuk e ka të vështirë të shënojë me kokë. Ky gol, mjaftoi që Laçi të marrë tre pikë shumë të rëndësishme, ndërsa Teuta nuk arriti të evitojë humbjen.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: