Connect with Us

VIDEO/ Fantastik Migjen Basha, shikoni çfarë super goli ka realizuar

Kombëtare

VIDEO/ Fantastik Migjen Basha, shikoni çfarë super goli ka realizuar

Publikuar

-

Migjen Basha gjen rrugën e rrjetës edhe në AFC Champions League. Mesfushori, i cili aktivizohet me Melbourne Victory në Australi, ka realizuar një gol mjaft të bukur kundër Bali United, duke u zhbllokuar takimin, që tani kryesohet 2-0 nga skuadra e tij.

Në minutën e 14-të, mesfushori i tërhequr nga kombëtarja e Shqipërisë, pas një aksioni mjaft të bukur ka goditur saktë me të majtën, duke e çuar topin në trekëndëshin e sipërm të portës. Asnjë shans për portierin rival, që është detyruar të nxjerrë topin nga rrjeta.

 

#MELvBAL: Migjen Basha

Migjen Basha opens the scoring in Melbourne!Vision: Fox Sports Football

Gepostet von Melbourne Victory am Dienstag, 21. Januar 2020

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Video/ Xhaka feston sot ditëlindjen, UEFA e surprizon me postimin

Publikuar

-

Nga

Dita e sotme është e veçantë për futbollistin e kombëtares, Taulant Xhaka. Mesfushori energjik i Bazelit, feston datëlindjen e 29, ndërsa festa e sotme bashkohet me një gëzim edhe më të madh, siç ishte ardhja në jetë e djalit të tij parë para pak ditëve. Kështu, atmosfera në familjen Xhaka është tejet pozitive, ndërsa së […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Ermir Lenjani tregon padrejtësinë e turpshme që i bënë në Zvicër për shkak të koronavirusit

Publikuar

-

Nga

Ermir Lenjani do të bënte bujë përpara disa ditësh, pasi do të largohej nga Sioni së bashku me 8 lojtarë të tjerë. Kjo pasi futbollistët nuk pranuan uljen e rrogave dhe presidenti Christian Constantin mori masën më ekstreme. Por çfarë ndodhi realisht? Një padrejtësi mund të thuhet se i është bërë këtyre lojtarëve, ndërsa vërtet […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Mediat kosovare: Xhokovic jep 1 mln euro për Serbinë, Xhaka e Shaqiri flenë gjumë

Publikuar

-

Nga

Në këto momente të vështira që po kalojnë të gjitha shtetet sa i përket Koronavirusit, ka një përkrahje të madhe që vjen edhe nga bota sportive. Yjet dhe lojtarët më të njohur që paguhen shumë në ekipet e tyre, kanë kontribuar sadopak për shtetet ku kanë lindur, që ta kalojnë këtë situatë. Së fundmi ishte […]

LEXO TE PLOTE