Connect with Us

Vjedhje e rrallë në Spanjë/ Hajdutët vjedhin biletat kundër Barcelonës

La Liga

Vjedhje e rrallë në Spanjë/ Hajdutët vjedhin biletat kundër Barcelonës

Publikuar

-

Shumë herë kemi dëgjuar raste të grabitjes që vijnë nga Shqipëria dhe bota. Por këtë herë bëhet fjalë për një rast vërtet të rrallë që vjen nga Spanja. Barcelona do të ndeshet në ditën e nesërme në transfertë ndaj Ibizës, në takimin e vlefshëm për Kupën e Mbretit.

Një interes të jashtëzakonshëm ka ky takim për tifozët e skuadrës së Ibizës, ndërsa dy grabitës janë kthyer në qendër të vëmendjes. Ata kanë hyrë në zyrtar e stadiumit “Can Misses” dhe kanë vjedhur një numër biletash të këtij takimi kundër Barcelonës, por edhe një sasi të vogël parash.

Të veshur me kapuça dhe tërësisht të paidentifikuar, kanë përdorur një levë për të hapur zyrtar e klubit. Në ato momente nuk ka pasur roje sigurie në atë ambient, ndëra kamerat e sigurisë kanë rregjisturar gjithë ngjarjen e ndodhur në orën 01:00 të ditës së hënë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Lajm i keq, rikthimi i La Ligës duket i pamundur

Publikuar

-

Nga

Nëse Bundesliga po bëhet gati të kthehet në fushë, e Seria A shpreson që shumë shpejt të ketë dritën e gjelbër, në Spanjë nuk janë edhe aq të sigurt se mund të luajnë këtë sezon. Ministri i Shëndetësisë, Salvador Ijia, ka shpjeguar se nuk mund të shprehet për momentin rreth kësaj teme, pasi futbolli nuk […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Qëndroi vetëm një vit, por ishte i pamëshirshëm për kundërshtarët/ Shijoni 47 golat e fenomenit me fanellën e Barcelonës

Publikuar

-

Nga

Adhuruesit e vjetër të Barcelonës ende vazhdojnë ta kujtojnë me mall brazilianin Ronaldo. Legjenda braziliane qëndroi vetëm një vit në Camp Nou, kur Barcelona e transferoi në vitin 1996 nga PSV Eindhoven për 15 milionë euro. Por në vitin e tij të vetëm në kataluni, Ronaldo shkëlqeu duke treguar se është një nga sulmuesit më […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

La Liga pa tifozë deri në vitin 2021

Publikuar

-

Nga

Në pjesën më të madhe të Evropës skuadrat kanë filluar apo po mendojnë të rinisin stërvitjet, për t’u rikthyer në fushë dhe vazhdojnë pjesën e mbetur të sezonit. UEFA ka mbështetur idenë e rikthimit të futbollit, duke u kërkuar federatave që të përfundojnë sezonin të paktën deri në fund të korrikut, dhe muaji gusht të […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: