Connect with Us

Barça shmang turpërimin, triumfon në sekondat e fundit ndaj ekipit anonim

La Liga

Barça shmang turpërimin, triumfon në sekondat e fundit ndaj ekipit anonim

Publikuar

-

Barcelona vuajti jo pak për të mposhtur një ekip të divizionit të tretë të futbollit spanjoll në Kupën e Mbretit. UD Ibiza-Eivissa realizoi një nisje fantastike dhe gjeti golin në minutën e nëntë. Pep Caballe festoi gjatë golin që nuk do e harrojë kurrë, njësoj si tifozët e ekipit të vogël.

Trajneri Setien kishte lënë shumicën e titullarëve pushim dhe goli i barazimit erdhi shumë vonë. Antoine Griezmann realizoi të parin personal në minutën e 72-të. Francezi mori një asist të bukur nga De Jong (u aktivizua si qendërmbrojtës) dhe dërgoi topin në rrjetë.

U duk se UD Ibiza ishte pranë arritjes së një barazimi historik, por Griezmann nuk e kishte thënë ende fjalën e fundit. Ishte minuta e 95-të kur sulmuesi i njohur shfrytëzoi një pasim të Jordi Alba dhe mposhti për herë të dytë portierin vendas me një diagonale të saktë. Në këtë ndeshje u fut në fushë në minutën e 73-të për ekipin vendas edhe Kwasi Sibo, ish-lojtari i Skënderbeut. /abcnews.al

UD Ibiza-Eivissa – Barcelona 1-2
(Caballe 9′ / Griezmann 72′, 90+5′)

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Lajm i keq, rikthimi i La Ligës duket i pamundur

Publikuar

-

Nga

Nëse Bundesliga po bëhet gati të kthehet në fushë, e Seria A shpreson që shumë shpejt të ketë dritën e gjelbër, në Spanjë nuk janë edhe aq të sigurt se mund të luajnë këtë sezon. Ministri i Shëndetësisë, Salvador Ijia, ka shpjeguar se nuk mund të shprehet për momentin rreth kësaj teme, pasi futbolli nuk […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Qëndroi vetëm një vit, por ishte i pamëshirshëm për kundërshtarët/ Shijoni 47 golat e fenomenit me fanellën e Barcelonës

Publikuar

-

Nga

Adhuruesit e vjetër të Barcelonës ende vazhdojnë ta kujtojnë me mall brazilianin Ronaldo. Legjenda braziliane qëndroi vetëm një vit në Camp Nou, kur Barcelona e transferoi në vitin 1996 nga PSV Eindhoven për 15 milionë euro. Por në vitin e tij të vetëm në kataluni, Ronaldo shkëlqeu duke treguar se është një nga sulmuesit më […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

La Liga pa tifozë deri në vitin 2021

Publikuar

-

Nga

Në pjesën më të madhe të Evropës skuadrat kanë filluar apo po mendojnë të rinisin stërvitjet, për t’u rikthyer në fushë dhe vazhdojnë pjesën e mbetur të sezonit. UEFA ka mbështetur idenë e rikthimit të futbollit, duke u kërkuar federatave që të përfundojnë sezonin të paktën deri në fund të korrikut, dhe muaji gusht të […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: