Connect with Us

E pabesueshme/ Klubi egjiptian transferon futbollistin 75-vjeçar

Sport

E pabesueshme/ Klubi egjiptian transferon futbollistin 75-vjeçar

Publikuar

-

Skuadra e Divizionit të tretë të Egjiptit, 6 Tetori, ka nënshkruar një kontratë me një futbollist 75-vjeçar, Ezz El-Din Bahader. Ai ka hedhur firmën në kontratë pak ditë më parë dhe ka marrë lejen për të luajtur edhe nga Federata Egjiptiane e Futbollit.

Nëse Ezz El-Din Bahader do të zbresë në fushë në ndonjë ndeshje me ekipin 6 Tetori, ai do të bëhet futbollisti më i vjetër në moshë që ka luajtur me një ekip profesionist. Rekordi aktualisht mbahet nga izraeliti Isaak Hayik, që ka luajtur me ekipin e Ironi Or Yehuda në moshën 73-vjeçare, si portier, në prill të vitit të kaluar.

Tashmë ky rekord pritet të thyhet nga Ezz El-Din Bahader, që do të ishte një surprizë e vërtetë. Kot nuk thonë që futbolli nuk njeh moshë…

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: